PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Najnowszy sondaż: PiS miażdży. PSL pod progiem

Najnowszy sondaż: PiS miażdży. PSL pod progiem

Autor: Tomasz Racki 2022-04-28 10:31:00
sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 40 proc. badanych. Takie dane niesie najnowszy sondaż wyborczy. 

Na KO 25 proc., na Polskę 2050 12 proc., na Konfederację oraz Lewicę po 8 proc., na PSL-KP 3 proc., na Kukiz'15 2 proc., a na Porozumienie 1 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Najnowszy sobdaż wyborczy

W porównaniu do poprzedniego sondażu, poparcie dla Zjednoczonej Prawicy wzrosło o 4 pkt proc., a dla Koalicji Obywatelskie spadło o 1 pkt proc. Natomiast Polska 2050 zyskała 1 pkt proc. Kolejne dwie partie straciły poparcie: Konfederacja 3 pkt proc., a Lewica 2 pkt proc. Poparcie dla PSL-KP oraz dla Kukiz'15 wzrosło o 1 pkt proc. Bez zmian pozostało poparcie dla Porozumienia.

Deklarowana frekwencja wynosi 54 proc., co oznacza wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu z badaniem opublikowanym w zeszłym tygodniu. Przy czym 41 proc. "zdecydowanie" wzięłoby udział w głosowaniu, a 13 proc. "raczej" chciałoby oddać swój głos. 36 proc. badanych zadeklarowało, że nie wzięłoby udziału w wyborach (17 proc. "zdecydowanie nie", a 19 proc. "raczej nie").

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 22 do 25 kwietnia 2022 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1090 osób.

Czytaj także: Sondaż Kantar: 2/3 Polaków negatywnie ocenia polską gospodarkę

PAP/fot. pixabay


Autor: Michał Rybka

Amunicja bez ołowiu na terenie UE. Myśliwi protestują przeciwko zakazowi


Autor: Polska Agencja Prasowa

Morawiecki: Poszarpane łańcuchy dostaw muszą zostać odbudowane


Autor: Tomasz Racki

Gminy mogą zyskać na ryczałcie. Samorządy postawią na swoim?


BULT SMOGOWICZE