PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Moskwa: Przyjęliśmy projekt ws. dodatku węglowego

Moskwa: Przyjęliśmy projekt ws. dodatku węglowego

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-19 17:45:00
projekt ws. dodatku węglowego

Rząd przyjął projekt ws. dodatku węglowego, którego wysokość wyniesie 3 tys. zł – poinformowała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Dodała, że do polskich portów przypłynęło 3 mln ton węgla. "Dodatek będzie wypłacany w wysokości 3 tys. zł na odbiorcę, na każde gospodarstwo domowe, które jest zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków lub złożyło wniosek ze wskazaniem źródła ogrzewania opartego o węgiel" – powiedziała Moskwa.

Projekt ws. dodatku węglowego przyjęty przez rząd

Szefowa resortu klimatu i środowiska poinformowała na wtorkowej konferencji prasowej, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy ws. dodatku węglowego. Jego wysokość wyniesie 3 tys. zł i będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, gdzie źródłem ogrzewania są piece na węgiel.

"Dodatek będzie wypłacany w wysokości 3 tys. zł na odbiorcę, na każde gospodarstwo domowe, które jest zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków lub złożyło wniosek ze wskazaniem źródła ogrzewania opartego o węgiel" – powiedziała Moskwa.

"Nie ma żadnych kryteriów dochodowych, czyli każdy, kto taki piec ma, taki wniosek może złożyć" – dodała.

Minister wyjaśniła, że wnioski będzie można składać zaraz po wejściu w życie ustawy i będzie można składać takie wnioski do 30 listopada.

Szefowa MKiŚ poinformowała, że do polskich portów trafiło do tej pory ponad 3 mln ton węgla. Płynie on do kraju m.in. z Kolumbii, Tanzanii, USA, RPA, Australii i Indonezji. Dodała, że spółki Skarbu Państwa mają zakontraktowane ponad 7 mln ton węgla. Zwróciła uwagę, że jednocześnie import prowadzą prywatne firmy.

projekt ws. dodatku węglowego

Czytaj też: Ceny energii wzrosną. Przed nami szalone podwyżki. Zapłacimy krocie

PAP/fot. tt Anna Moskwa/fot. pixabay