PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Mława: Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana przez policję

Mława: Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana przez policję

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 15:30:00
Nielegalna plantacja konopi

Nielegalna plantacja konopi została odkryta i zniszczona przez policjantów z Mławy. Właściciel podejrzany o hodowle został zatrzymany.

Ponad 60 krzewów uprawiał 33–letni mieszkaniec gminy Wiśniewo. W mieszkaniu i budynkach gospodarczych, policjanci odnaleźli gotowy do sprzedaży susz roślinny, dwie wagi elektroniczne oraz pieniądze. Podejrzany mężczyzna, na wniosek prokuratury, został aresztowany na 3 miesiące.

Znalezisko mławskiej policji

Nielegalna plantacja konopi prowadzona przez 33–latka została znaleziona w pobliżu domu. Podczas przeszukania, w pomieszczeniach gospodarczych i mieszkalnych, policjanci odnaleźli ponad 800 gramów gotowego do sprzedaży suszu marihuany. 33–latek przechowywał towar w 20–litrowej beczce, słoikach a nawet pudełku po telefonie. Mławscy kryminalni zabezpieczyli także dwie wagi elektroniczne, służące do porcjowania narkotyków oraz dużą ilość gotówki w złotówkach i euro.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek miejscowej prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, aresztowano go na 3 miesiące. Zgodnie z przepisami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie i uprawę znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Trwają dalsze czynności mławskiej Policji i Prokuratury Rejonowej w Mławie.

Nielegalna plantacja konopi

Nielegalna plantacja konopi w Myślenicach

Podobna historia miała miejsce w Myślenicach, w województwie małopolskim. 21 czerwca myśleniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn – ojca i syna. W ich szklarni pomiędzy pomidorami znajdowała się nielegalna plantacja konopi.

Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń w ręce policjantów trafił przygotowany już wcześniej susz. Kryminalni z myślenickiej komendy na podstawie prowadzonych działań operacyjnych uzyskali informację, z której wynikało, że przy jednym z domów w gminie Myślenice, znajduje się plantacja marihuany.

21 czerwca pojechali pod wskazany adres. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych okazało się, że w przydomowej szklarni rosną nie tylko piękne pomidory, ale znajduje się w niej plantacja marihuany. Podczas przeszukania policjanci ujawnili 21 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 2 kilogramy suszu roślinnego.

W związku z tym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 59-latka z gminy Myślenice i jego 31-letniego syna. Obydwoje zostali już przesłuchani. Pierwszy z nich usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś młodszy został przesłuchany w charakterze świadka.

Czytaj również: Plantacja marihuany odkryta przez koluszkowskich funkcjonariuszy

Mazowiecka.policja.gov.pl /fot.pixabay