PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Minister Moskwa na spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec

Minister Moskwa na spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 21:00:00
Moskwa

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa rozmawiała z wicekanclerzem Niemiec Robertem Habeckiem o utrzymaniu niskich cen energii. 

"Dzisiaj w Luksemburgu spotkałam się z Robertem Habeckiem, ministrem klimatu i energii, wicekanclerzem DE. Rozmawialiśmy m.in. o PL stanowisku, które przedstawimy podczas Rady @EUCouncil ds. energii, w tym o naszym priorytecie – utrzymaniu niskich cen energii" – napisała minister na Twitterze.

Minister Moskwa na spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec

Minister Moskwa w piątek poinformowała, że Polska będzie finalizować porozumienie z Niemcami w sektorze rafineryjno-naftowym; treść dokumentu jest już wynegocjowana.

"Będziemy finalizować porozumienie ze stroną niemiecką (w sektorze rafineryjno-naftowym). Chcemy podpisać porozumienie o współpracy; nadal trwają rozmowy biznesowe między PERN-em a niemieckimi operatorami, ale czekamy na ostateczne wycofanie udziałów rosyjskich z rafinerii Schwedt" – poinformowała minister klimatu i środowiska w rozmowie podczas Kongresu 590.

Wskazała, że dokument zakłada ściślejszą współpracę rafinerii, zwiększenie wykorzystania gdańskiego terminala i jego mocy magazynowania.

Moskwa

Czytaj też: Spółka PGNiG uruchomiła nową kopalnię ropy naftowej i gazu

PAP/fot. tt Anna Mokswa