PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Mieszkaniec Iławy słono zapłaci na wypalanie traw i wylanie oleju na drogę

Mieszkaniec Iławy słono zapłaci na wypalanie traw i wylanie oleju na drogę

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-28 11:30:00
wypalanie traw

20-latek słono zapłaci przez swój występek. Mieszkaniec Iławy otrzymał mandat za wypalanie traw i wylanie oleju na drogę krajową.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie ustalili w trakcie śledztwa, że w ciągu ostatniego miesiąca  na terenie gminy Iława doszło do kilku interwencji dotyczących wypalania trawy. Według ustaleń za wszystkimi zdarzeniami stoi 20-letni mieszkaniec tego miasta. Został już ukarany mandatem. 

Seria podpaleń w Iławie 

W ostatnim czasie w Iławie miejsce miała prawdziwa seria podpaleń traw. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie prowadzili postępowania dotyczące pożarów traw. Według ich ustaleń w ciągu ostatniego miesiąca na terenie gminy Iława doszło do kilku interwencji dotyczących wypalania trawy.

Okazuje się, że za wszystkim stoi 20-letni mieszkaniec Iławy. Wyapalanie traw na terenie miasta to nie jedyne czego się dopuścił. Mężczyzna wylał również olej na drogę krajową.Teraz poniesie konsekwencje za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Apelujemy o rozwagę. W ubiegłym miesiącu prawdopodobnie wypalanie traw było przyczyną pożaru w Budach k. Michałowa (woj. podlaskie). Objął on 60 ha nieużytków oraz lasu. Spłonęło 13 budynków. Do akcji gaśniczej skierowano 100 strażaków, 27 samochodów, śmigłowiec i dron do obserwacji zarzewi ognia. Dogaszanie pożaru wspomagała służba leśna. Akcja gaśnicza trwała niemal 10 godzin.

wypalanie traw Iława

Kara z wypalanie traw 

Przypominamy, że wypalanie traw na łąkach, pastwiskach, ugorach i trzcinowiskach jest praktyką niebezpieczne dla zdrowia i mienia, zakazaną, a także nieuzasadnioną agrotechnicznie. Ten proces prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym, ziemia wyjaławia się, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza zostają zahamowane. Mieszkaniec Iławy za wypalanie traw został ukarany mandatami w wysokości 1700 zł.

Według kodeksu wykroczeń art. 84 § 4 kto wypala trawy, słomę lub pozostałości roślinne na polach w odległości mniejszej niż 100 m od zabudowań, lasów, zboża na pniu i miejsc ustawienia stert lub stogów, bądź w sposób powodujący zakłócenia w ruchu drogowym, a także bez zapewnienia stałego nadzoru miejsca wypalania, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.

Przeczytaj też: Wypalanie traw niebezpieczne – Państwowa Straż Pożarna przestrzega!

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/fot.pixabay.com


Mława: Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana przez policję

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 15:30:00

Unia Europejska uderza w Polskę. Wszystko w „obronie klimatu”

Autor: Tomasz Racki 2022-06-29 15:04:00

Minister Adamczyk: Silosy na zboże nie muszą być przy granicy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 11:30:00

BULT SMOGOWICZE