PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Miały być przyprawy, a wysłał pająki. KAS przejęło przesyłkę

Miały być przyprawy, a wysłał pająki. KAS przejęło przesyłkę

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-19 08:00:00
pająki

Funkcjonariusze pomorskiej KAS ujawnili w przesyłce z Wielkiej Brytanii, w której miały znajdować się przyprawy, żywe owady i pająki.

Wśród nich był jeden z największych pająków skaczących na świecie. W związku z ujawnieniem zabronionej przesyłki zostało wysłane pismo do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdańskim, który wydał decyzję o odesłaniu jej do nadawcy.

Pająki w paczce z przyprawami

Funkcjonariusze KAS w przesłanym w środę komunikacie poinformowali, że w piątek pełniąc służbę w Oddziale Celnym Pocztowym w Pruszczu Gdańskim dokonali kontroli przesyłki z Wielkiej Brytanii.

,,W przesyłce miały znajdować się pojemniki na przyprawy. Jak się okazało w paczce znajdowały się deklarowane pojemniki, ale zamiast przypraw były w nich umieszczone żywe owady i pająki" – przekazał w komunikacie rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Gdańsku asp. Sebastian Pakalski.

Dodał, że w przesyłce znajdował się m.in. duży pająk Hyllus diardi, czyli pająk z rodziny skakunowatych (pająków skaczących), uznawany za jednego z największych na świecie.

,,Jest to aktywny i agresywny pająk, zdolny upolować ofiarę nawet większą od siebie" – tłumaczył w przesłanym komunikacie Pakalski.

Wewnątrz paczki funkcjonariusze znaleźli jeszcze owady i 5 innych pająków – Phidippus carolinensis, również z rodziny pająków skaczących. Pająki te przeważnie nie tkają sieci, lecz polują skacząc na swoją ofiarę.

W związku z ujawnieniem zabronionej przesyłki zostało wysłane pismo do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pruszczu Gdańskim, który wydał decyzję o odesłaniu jej do nadawcy.

pająki

Czytaj też: KAS udaremniła przemyt papierosów w dachowych skrytkach

PAP/fot.Pomorska KAS


Mława: Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana przez policję

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 15:30:00

Unia Europejska uderza w Polskę. Wszystko w „obronie klimatu”

Autor: Tomasz Racki 2022-06-29 15:04:00

Minister Adamczyk: Silosy na zboże nie muszą być przy granicy

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 11:30:00

BULT SMOGOWICZE