PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Ktoś zastrzelił psa podczas rodzinnego spaceru. Policja prosi o pomoc

Ktoś zastrzelił psa podczas rodzinnego spaceru. Policja prosi o pomoc

Autor: Świat Rolnika 2022-08-08 15:30:00
zastrzelił psa

Myślenicka policja szuka sprawcy, który zastrzelił psa w rejonie szlaku turystycznego na Szczebel w Beskidzie Wyspowym (Małopolskie).

Do całego zdarzenia doszło 2 sierpnia podczas rodzinnej wycieczki w góry. Każdy, kto ma informacje w sprawie, proszony jest o zgłoszenie tego do myślenickiej policji (tel. 47 832 92 00). Według źródeł PAP, w ostatnim czasie policja w Myślenicach otrzymywała zgłoszenia od turystów, że w pobliskich lasach ktoś strzela. Sprawcy grozi do trzech lat więzienia, a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – do pięciu lat.

Ktoś zastrzelił psa na spacerze

Według wstępnych ustaleń, właściciel psa rasy ogar polski oraz 15- i 11-latka byli w drodze powrotnej ze wzgórza, kiedy doszło do zdarzenia. Starsza córka szła szybciej, a ojciec i młodsza córka zatrzymali się na chwilę na pobliskiej łące, gdzie bawili się z psem. W pewnej chwili zwierzę pobiegło za pobliski pagórek i wtedy padły strzały.

Ojciec rozkazał córce uciekać do domu dziadków, którzy mieszkają w pobliżu, a sam pobiegł w miejsce strzałów. 10-letnie zwierzę, które od małego wychowywało się w rodzinie, było martwe. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny.

„Ktoś oddał kilka strzałów w psa podczas wycieczki właściciela i dwóch jego córek na szczyt Szczebel w Beskidzie Wyspowym. Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały trzy kule w ciele zwierzęcia. Poszukujemy sprawcy” – powiedział w poniedziałek PAP mł. asp. Sebastian Kruk z myślenickiej policji.

,,Trwa postępowanie. Ustalamy, czy to myśliwy przez pomyłkę oddał strzały, czy też osoba nielegalnie posiadająca broń" – dodał Sebastian Kruk.

Według źródeł PAP, w ostatnim czasie policja w Myślenicach otrzymywała zgłoszenia od turystów, że w pobliskich lasach ktoś strzela. Sprawca, który zastrzelił psa, może dostać do trzech lat więzienia, a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem – do pięciu lat.

zastrzelił psa

Czytaj też: Zwyrodnialec od dwóch lat truje psy! Policja złapała potencjalnego sprawcę

PAP/fot.pixabay