PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Kosiniak-Kamysz: Nie zagłosujemy za odwołaniem marszałka Grodzkiego

Kosiniak-Kamysz: Nie zagłosujemy za odwołaniem marszałka Grodzkiego

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-01 12:30:00
Kosiniak-Kamysz

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył, że senatorowie PSL nie zagłosują za odwołaniem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

,,To nie jest czas ani na dokonywanie zmian personalnych, ani "na oddawanie Senatu w ręce marszałka z PiS" – podkreślił lider ludowców. Przypomnijmy, że w czwartek senatorowie PiS złożyli wniosek o odwołanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Kosiniak-Kamysz: PSL nie poprze odwołania Grodzkiego

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany w piątek w Polsat News, czy podobają mu się słowa marszałka Senatu, odpowiedział:

,,Nie powinny one paść, są zupełnie niepotrzebne. Trzeba szukać tego, co łączy, a nie, co jątrzy. Nie powinien się w ten sposób wypowiadać"

Pytany, czy w takim razie PSL poprze wniosek o odwołanie marszałka Grodzkiego, odparł, że "to już jest inna kwestia".

,,To jest ocena słów i myślę, że marszałek Grodzki, słysząc nasze wypowiedzi, wypowiedzi też innych senatorów, nie będzie już takich błędów popełniał" – powiedział Kosiniak-Kamysz.

,,A to nie jest czas na dokonywanie zmian personalnych i na pewno nie jest czas na oddawanie Senatu w ręce marszałka z PiS-u, który nie daje gwarancji rzetelnego procedowania ustaw, a to jest przede wszystkim zadanie Senatu" – podkreślił szef ludowców.

Dopytywany, czy PSL będzie bronił marszałka Grodzkiego, odparł: "Nie będziemy głosować za jego odwołaniem".

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek marszałek Senatu zamieścił na Twitterze nagranie skierowane do ukraińskiego jednoizbowego parlamentu. Przeprosił w nim, że "niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś" i że "nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów".

,,W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi" – mówił Grodzki.

Senatorowie PiS złożyli w czwartek wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji Marszałka Senatu. Najbliższe posiedzenie Senatu 12-13 kwietnia. Kandydatem PiS na nowego marszałka jest wicemarszałek Marek Pęk (PiS).

Kosiniak-Kamysz

Czytaj też: Wojna na Ukrainie wyniszcza tamtejszą infrastrukturę rolniczą

PAP/fot.fb, Władysław Kosiniak-Kamysz

 


Autor: Sebastian Wroniewski

Czas na zbadanie nerki. Rusza nowa kampania edukacyjna


Autor: Polska Agencja Prasowa

Pierwsza w Polsce stacja wodorowa została otwarta w Krakowie


Autor: Sebastian Wroniewski

Nowa Biała rok po wielkim pożarze. Odbudowano wszystkie domy


BULT SMOGOWICZE