PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Kaczyński o postawie Orbana: Ocena jednoznacznie negatywna

Kaczyński o postawie Orbana: Ocena jednoznacznie negatywna

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-08 09:22:00
Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był pytany w piątek w Radiu Plus o postawę premiera Węgier Viktora Orbana, wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę.

,,Nie ukrywam, że to wszystko jest bardzo smutne. Moja ocena jest jednoznaczna – negatywna” – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił postawę premiera Węgier Viktora Orbana, który przyjmuje krytyczną postawę wobec prezydenta Ukrainy Wołodymira Zełenskiego, kwestionuje ludobójstwo Rosjan w podkijowskiej Buczy i wykazuje proputinowską postawę. Przyznał, że należy zastanowić się nad relacjami z Węgrami.

Jarosław Kaczyński ocenił postawę Orbana

,,Nie ukrywam, że to wszystko jest bardzo smutne. Moja ocena jest jednoznaczna – negatywna. Kiedy premier Orban mówi, że on nie widzi dokładnie tego, co się zdarzyło w Buczy, to mu trzeba poradzić pójście do okulisty, i to jest zawód" – powiedział Kaczyński.

W rozmowie przywołano deklarację Orbana, że chce wzmacniać relację z Polską. Prezes PiS zapytany w tym kontekście, czy widzi taką możliwość i potrzebę, czy jednak będą zmiany, jeżeli chodzi o relacje z Węgrami.

,,Zmiana byłaby bardzo dobrą rzeczą, ale pod warunkiem, że Viktor Orban się zmieni. To jest warunek, który musimy jasno sformułować, bo my nie możemy współpracować tak jak dotąd, jeżeli to będzie w dalszym ciągu tak" – powiedział.

,,Sądzę, że to, co robi Viktor Orban łączy się z nadzieją na odegranie jakiejś roli, jeżeli chodzi o doprowadzenia do końca tego konfliktu, ale sądzę, że to jest całkowicie ślepa uliczka" – ocenił Kaczyński.

W środę premier Węgier Viktor Orban na konferencji prasowej w Budapeszcie oświadczył, że jego kraj nie ugnie się pod presją i nie poprze sankcji wobec Rosji, które obejmowałyby odejście od zakupu rosyjskiego gazu i ropy. Pytany o ujawnioną w ostatnich dniach zbrodnię na ludności cywilnej w Buczy pod Kijowem zaznaczył, że należy wszystkie doniesienia na ten temat sprawdzić w sposób niezależny, gdyż – jak się wyraził – "żyjemy w czasach masowej manipulacji". Orban powiedział na tej samej konferencji, że w ramach Unii strategicznym partnerem jego kraju jest Polska.

Kaczyński Orban

Czytaj też: Zełenski: Orban będzie musiał wybrać między Rosją a "innym światem"

PAP/fot.KPRM

 


Autor: Tomasz Racki

Polskie firmy już myślą o odbudowie Ukrainy. Zgłaszają się do PUIG


Autor: Polska Agencja Prasowa

Powstaną cztery nowe czarne punkty wodne na Mazowszu


Autor: Polska Agencja Prasowa

Rynek kosmetyków. Polska uplasowała się na wysokim miejscu w UE


BULT SMOGOWICZE