PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Duda: Świat może przyczynić się do zakończenia wojny, stosując sankcje 

Duda: Świat może przyczynić się do zakończenia wojny, stosując sankcje 

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-22 16:30:00
Duda

Świat może pokojowo przyczynić się do zakończenia wojny, stosując sankcje i nacisk wobec Rosji – mówił prezydent Andrzej Duda, po spotkaniu z Wołodymyrem Zełenskim.

Andrzej Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z Zełenskim powiedział, że "świat pokojowo może przyczynić się do zakończenia wojny tylko poprzez sankcje, tylko poprzez twardy nacisk wobec Rosji, tylko poprzez jej izolowanie, wykluczanie ze wspólnoty międzynarodowej”.

Prezydent Duda spotkał się z prezydentem Zełenskim 

Wskazał m.in. na znaczenie szóstego pakietu sankcji UE wobec Rosji. Pakiet ten, jak zaznaczył, musi być wprowadzony, bo jest niezwykle potrzebny.

"Apeluję do tych, którzy dzisiaj mają wątpliwości. Zapomnijcie o kwestii “business as usual”. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że są tacy, którzy mają problemy związane z brakiem możliwości dywersyfikacji dostaw i tym, że ich rynek jest zdominowany tylko i wyłącznie przez dostawy rosyjskie. Trzeba szukać rozwiązań tego problemu, bo musimy znaleźć sposób na zatrzymanie Rosji” – podkreślił.

Konieczne jest, jak kontynuował, doprowadzenie do sytuacji, że wojna całkowicie przestanie się Rosji opłacać i stanie się dla niej samej ogromnym zagrożeniem. "Dopiero wtedy, w moim przekonaniu, Rosja się zatrzyma" – stwierdził Andrzej Duda.

Oprócz sankcji gospodarczych konieczne są, jak akcentował, także sankcje w wymiarze polityczno-prestiżowym. Wskazał w tym kontekście m.in. wykluczanie z międzynarodowych organizacji, związków sportowych czy wydarzeń. "To powinny być działania skoordynowane” – zaznaczył prezydent. 

Duda

Czytaj też: Wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej: Prezydent Duda wystąpił z historycznym przemówieniem

PAP/fot. tt Kancelaria Prezydenta 
 


Autor: Sebastian Wroniewski

Czas na zbadanie nerki. Rusza nowa kampania edukacyjna


Autor: Polska Agencja Prasowa

Pierwsza w Polsce stacja wodorowa została otwarta w Krakowie


Autor: Sebastian Wroniewski

Nowa Biała rok po wielkim pożarze. Odbudowano wszystkie domy


BULT SMOGOWICZE