PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Czternasta emerytura. Marlena Maląg: Wypłata pod koniec roku

Czternasta emerytura. Marlena Maląg: Wypłata pod koniec roku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-04 19:30:00
Czternasta emerytura

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że czternasta emerytura zostanie wypłacona najwcześniej w czwartym kwartale bieżącego roku.

W poniedziałek szefowa resortu rodziny i polityki społecznej uczestniczyła w filii Politechniki Warszawskiej w Płocku (Mazowieckie) w panelu dyskusyjnym odbywającym się pod hasłem „Seniorze nie jesteś sam". Minister na spotkaniu podkreśliła, że trwa już wypłata trzynastej emerytury, na którą przeznaczono w tym roku ponad 13 mld zł.

Wizyta minister rodziny i polityki społecznej

Panel w płockiej filii Politechniki Warszawskiej, poświęcony potrzebom seniorów w zakresie profilaktyki zdrowia, zorganizowało Stowarzyszenie Nowoczesna i Innowacyjna Edukacja. Uczestniczyli w nim m.in. samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz domów opieki społecznej, a także Płockiej Rady Seniorów.

W poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej odwiedzić ma także Wyszogród, gdzie przekaże promesę dla tamtejszego samorządu gminy na utworzenie klubu senior plus.

czternasta emerytura

Czternasta emerytura – Rząd gwarantuje wypłatę świadczeń 

„Tak jak to zostało zapowiedziane, w tym roku przygotowujemy także wypłaty czternastej emerytury, tej czternastej emerytury, która będzie wypłacana w czwartym kwartale 2022 r.” – powiedziała minister Maląg. „Jesienią czternasta emerytura będzie wypłacana. Niedługo już wyjdziemy z tym projektem do parlamentu” – dodała.

Minister rodziny i polityki społecznej przypomniała jednocześnie, że 1 kwietnia ruszyła kolejna, czwarta już wypłata trzynastej emerytury, przy czym dotąd otrzymało ją, w terminie swego świadczenia, ponad 1 mln osób.

„To jest ponad 1 mld 200 mln zł, a cała trzynasta emerytura w tym roku to ponad 13 mld zł” – podkreśliła Maląg.

“Nasze zobowiązania wobec Polaków wypełniamy niezależnie od okoliczności. Nie rezygnujemy z działań i programów, których realizację zadeklarowaliśmy. Trzynasta emerytura jest świadczeniem rocznym od 2020 r., gwarantowanym ustawą – polscy emeryci i renciści mogą być absolutnie spokojni o jego wypłatę" – zapewniła szefowa resortu rodziny.

Czytaj też: W ciągu najbliższych dni trzynaste emerytury trafią do prawie 3,5 mln emerytów

źródła:PAP/fot.twitter/MRiPS


Autor: Sebastian Wroniewski

Czas na zbadanie nerki. Rusza nowa kampania edukacyjna


Autor: Polska Agencja Prasowa

Pierwsza w Polsce stacja wodorowa została otwarta w Krakowie


Autor: Sebastian Wroniewski

Nowa Biała rok po wielkim pożarze. Odbudowano wszystkie domy


BULT SMOGOWICZE