PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Analitycy: W najbliższych dniach paliwo będzie nieco tańsze

Analitycy: W najbliższych dniach paliwo będzie nieco tańsze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-09 07:00:00
paliwo

Jak prognozują analitycy BM Reflex, wydaje się wysoce prawdopodobne, że w najbliższych dniach paliwo na stacjach będzie kosztować mniej.

Według nich na razie nie należy się jednak spodziewać obniżki rzędu 20 groszy na litrze, jak to miało miejsce w mijającym tygodniu. Według Urszuli Cieślak i Rafała Zywerta z BM Reflex wraz z zakończeniem korekty spadkowej na rynku ropy naftowej oraz ze względu na wyraźne osłabienie złotego wobec dolara dalsze większe obniżki cen paliw na rynku krajowym "stoją pod znakiem zapytania". 

Paliwo tańsze, ale jedynie o kilka groszy 

Jak zwrócili uwagę Urszula Cieślak i Rafał Zywert z BM Reflex, powiększa się lista stacji, które na czas wakacji wprowadzają promocyjne obniżki. "W odpowiedzi na ruch największego operatora na rynku detalicznym, na akcje promocyjne na stacjach zdecydowały się także m.in. koncerny zagraniczne i prywatne sieci stacji" – wskazali. Dodali, że uwzględniając poziom rabatów, na wybranych stacjach kierowcy zatankują od 20 do 40 groszy taniej.

W opinii ekspertów w obecnej sytuacji "wydaje się wysoce prawdopodobne, że w najbliższych dniach średni poziom cen paliw jeszcze spadnie, choć nie ma, póki co miejsca na obniżki rzędu 20 czy ponad 20 groszy na litrze tak, jak to miało miejsce w mijającym tygodniu".

Według Cieślak i Zywerta wraz z zakończeniem korekty spadkowej na rynku ropy naftowej oraz ze względu na wyraźne osłabienie złotego wobec dolara dalsze większe obniżki cen paliw na rynku krajowym "stoją pod znakiem zapytania". 

paliwo

Czytaj też: Koncerny paliwowe wykończą mniejszą konkurencję? Trwa wojna rabatowa

 PAP/fot. pixabay