PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości / Kraj / Absurdalna sytuacja w gminie Biecz! Konopie ukryte w szafie

Absurdalna sytuacja w gminie Biecz! Konopie ukryte w szafie

Autor: Świat Rolnika 2022-07-08 11:30:00
Konopie

Mężczyzna wezwał policję, bo zdawało mu się że zabił i poćwiartował swoją matkę. Kobieta była cała i zdrowa, a policjanci odkryli konopie w jego szafie.

Zgłaszajacy interwencję najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających. Policjanci znaleźli u niego w mieszkaniu uprawę konopi, którą prowadził w pokojowej szafie oraz pewne ilości marihuany. Mężczyzna ze względu na zły stan psychofizyczny został przewieziony do szpitala w Gorlicach. Za prowadzenie uprawy konopi innej niż włókniste i posiadanie środków odurzających może mu grozić kara pozbawienie wolności do lat 3.

Uprawa konopi w szafie

W niedzielę ( tj.3 lipca  br.) bieccy policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości gminy Biecz, gdzie zgłaszający podawał, że zabił i poćwiartował swoją matkę. Patrol Policji z Komisariatu Policji w Bieczu pojawił się bardzo szybko na miejscu zdarzenia, gdzie okazało się, że zgłaszający znajduje się prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających, a jego matce na szczęście nic się nie stało.

W trakcie przeprowadzania interwencji policjanci natrafili w mieszkaniu na kilka krzaków konopi innej niż włókniste. Konopie znajdowały się wewnątrz szafy, uprawiane w doniczkach.  Dodatkowo w szafie znajdowała się specjalna lampa i wentylator. Ponadto w szufladzie meblościanki znajdującej się w pokoju policjanci znaleźli marihuanę.

Konopie

Konopie odkryte w gospodarstwie 86–latka

W woj. świętokrzyskim zlikwidowana została nielegalna plantacja konopi. Hodowcą roślin był 86-letni mężczyzna. 86-latek usłyszał zarzuty w związku z uprawą konopi. Na jego posesji staszowcy kryminalni ujawnili konopie, a dokładniej 347 krzaków innych niż włókniste w znacznej fazie wzrostu. Senior tłumaczył, że uprawiał konpie w celach prozdrowotnych. W nasiona zaoopatrywał się na różnego rodzaju targach. 

Staszowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali podejrzewanego o ich uprawę. Podejrzany to 86-latek, który twierdził, że w Internecie wyczytał, że konopia ma dobry wpływ na zdrowie. 

Nielegalna plantacja 86-latka to aż 347 krzewów konopi innych niż włókniste w znacznej fazie wzrostu. W rozmowie z mundurowymi właściciel roślin oświadczył, że nasiona kupuje na różnego rodzaju targach, po czym je sadzi w celu osiągnięcia nasion, które następnie mieli i dodaje do posiłków.

Czytaj również: Leśna plantacja konopi w oponach. Policja złapała 54-latka

GOV/fot.GOV