O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

11-10-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

Volvo rezygnuje ze skóry w swoich samochodach elektrycznych

Volvo

Szwedzki producent samochodów Volvo planuje w przyszłości zrezygnować ze skóry w swoich samochodach ze względu na dobrostan zwierząt i troskę o zrównoważony rozwój. Firma twierdzi, że aktywnie pracuje nad znalezieniem wysokiej jakości materiałów nadających się do recyklingu.

Volvo porzuca skórę

Volvo zapowiedziało, że w najbliższych latach zostanie wprowadzona na rynek zupełnie nowa rodzina pojazdów elektrycznych. Według kierownictwa firmy, od 2030 roku w ofercie będą tylko samochody w pełni elektryczne i wszystkie będą produkowane bez użycia skórzanych wykończeń.

W ramach swoich ambicji Volvo twierdzi, że aktywnie pracuje nad znalezieniem wysokiej jakości materiałów nadających się do recyklingu i przyjaznych dla środowiska, które są obecnie wykorzystywane również w przemyśle motoryzacyjnym.

Przejście do wnętrza bez skóry jest również „podsycane obawami o negatywny wpływ hodowli zwierząt na środowisko, w tym wylesianie”, powiedział producent samochodów, zauważając również, że szacuje się, że zwierzęta hodowlane odpowiadają za około 14% globalnej emisji gazów cieplarnianych.

Stefan Krajewski: Należy budować świadomość o zagrożeniu, jakim jest ptasia grypa

Samochody Volvo stracą na jakości?

Zamiast skórzanej tapicerki Volvo planuje w Volvo przyszłości zaoferować swoim klientom alternatywy wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Nordico, na przykład, to nowy materiał do wnętrz składający się z tkanin z przetworzonych butelek PET i materiałów pochodzenia biologicznego, a także z przetworzonych korków z przemysłu winiarskiego.

– powiedziała firma.

Obecnie Grupa Volvo posiada fabryki w 19 krajach i działa na ponad 180 rynkach na całym świecie. Marka należy do chińskiego koncernu Geely. Koncepcja założycieli spółki akcyjnej, którymi byli Gustaf Larson i Assar Gabrielsson, polegała na dostarczeniu na rynek samochodu dostosowanego do szwedzkich dróg i skandynawskiego klimatu, dlatego postawiono na wysoką jakość i niezawodność wyrobu własnej konstrukcji.

Za datę założenia Volvo uważa się dzień 14 kwietnia 1927 roku, kiedy to w Hisingen rozpoczęto produkcję pierwszego samochodu pod nazwą ÖV4 (zwany popularnie jako „Jacob”). W 1964 roku otwarto nowy zakład w Torslandii pod Göteborgiem. Na początku lat 70. otwarto Volvo Technical Center, gdzie przeprowadza się testy nowych pojazdów oraz systemów bezpieczeństwa.

meatinfo.ru/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023