Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro
Kaptan twitter swiatrolnika.info youtube swiatrolnika.info
Autor: Anna Kołcon 31-08-2017 13:58:10

"Odetchnij zielenią". 25. Międzynarodowa Wystawa Zieleń to życie

Wystawa Zieleń to życie

Ruszyłą jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie”. Hasło tegorocznej edycji "Odetchnij zielenią"zwraca uwagę na ekologiczny i społeczny aspekt obecności roślin w przestrzeni i świadomego jej projektowania dla poprawy środowiska i jakości życia.

Ruszyłą jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie”. Hasło tegorocznej edycji "Odetchnij zielenią"zwraca uwagę na ekologiczny i społeczny aspekt obecności roślin w przestrzeni i świadomego jej projektowania dla poprawy środowiska i jakości życia.

 

Największa i najbardziej różnorodna prezentacja roślin to wyróżnik Zieleń to życie. Sto szkółek z Polski i kilkadziesiąt firm z Holandii, Belgii, Francji, Niemiec pokaże bogatą ofertę asortymentową. Będzie można podziwiać pełen przekrój: od sadzonek i półproduktów do dalszej produkcji, poprzez gotowy materiał oferowany klientom do sprzedaży detalicznej, produkty specjalne do zastosowania w komercyjnych realizacjach zieleni i w prywatnych ogrodach, po rośliny przeznaczone do zieleni publicznej - np. drzewa, rośliny okrywowe.

 

Po raz drugi w ramach Flower Expo Polska zaprezentowane zostaną kwiaty cięte, doniczkowe i dekoracje z Holandii, Niemiec, Kolumbii, Kenii i Włoch. Ekspozycjom towarzyszyć będą pokazy mistrzów florystyki z Holandii, Polski, Rosji i Litwy, rywalizacje szkół florystycznych oraz branżowe seminaria dla florystów i handlowców.

 

Nowością w sektorze roślinnym będzie Greenery – hurtowa platforma sprzedaży roślin przeznaczona dla branżowych kupujących, której premiera odbędzie się na Zieleń to życie. Na powierzchni 1800 m2 prezentowany będzie asortyment roślin, gotowy do zamówień on-line. Platforma jest przeznaczona dla branżowych klientów – przede wszystkim kupców z placówek detalicznych.

 

Ponadto w jedynym w Polsce prestiżowym Konkursie Roślin Nowości rywalizuje 20 nowych odmian.

 

Wystawcy prezentują również ofertę technologii, sprzętu i produktów wspierających rozwój gospodarstw ogrodniczych i firm prowadzących usługi ogrodnicze. Należy spodziewać się produktów i rozwiązań, które poprawiają organizację, skracają czas i pozwalają na oszczędności. W ofercie wystawców są zarówno zautomatyzowane systemy do sadzenia czy przycinania roślin, jak i mniejsze narzędzia, systemy nawadnianie, osłony, opakowania, oznakowanie, podłoża, nawozy czy środki ochrony roślin.

 

Dwa pierwsze dni targów przeznaczone są dla profesjonalistów – producentów roślin, handlu ogrodniczego, projektantów i wykonawców zieleni, a także florystów. Korzystają oni z bogatego programu wydarzeń.

 

W czwartek 31 sierpnia, odbywają się dwa seminaria. Pierwsze spotkanie kierowane jest do szkółkarzy i ogrodników. Poruszane tematy to ekonomiczne nawadnianie, asortyment bylin, preparaty do ochrony roślin oraz bezpieczeństwo w dostawach roślin. Drugie seminarium skierowane jest do właścicieli placówek handlowych i wszystkich zainteresowanych technikami sprzedaży. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są najnowsze trendy w sprzedaży detalicznej i jak stworzyć sklep i ekspozycję zachęcającą klientów do zakupu.

 

Specjaliści zajmujący się zielenią miejską spotkają się w piątek 1 września na konferencji Mocno Zielone Miasto. W programie m.in. najnowsze naukowe dowody na czyszczącą moc roślin, jakie "zielone" cele stawia się w Berlinie i jak wygląda proces ich realizacji. Nowością będzie panel prezentacyjnodyskusyjny poświęcony narzędziom i sprawdzonym metodom partycypacyjnym w procesie tworzenia zieleni miejskiej. Ponadto w programie niezawodne byliny i cyfrowa wizualizacja zielonych projektów.

 

Tajniki prawdziwego angielskiego stylu tworzenia ogrodów przybliży Ann-Marie Powell brytyjska architekt krajobrazu, która poprowadzi warsztaty dla projektantów w piątek 1 września. Ann-Marie będzie także gościem specjalnym konferencji Dzień Architekta Krajobrazu (2 września). Zaprezentuje swoje realizacje – ich projektową i techniczną stronę, ale też pokaże w jaki sposób architekci krajobrazu mogą reagować na trendy społeczne i zmieniające się potrzeby odbiorców. W programie również kulisy pracy architekta krajobrazu w Rosji. Projekty i doświadczenia związane z realizacją zieleni w tym kraju przedstawi architekt krajobrazu Mirosław Sztuka z firmy S&P Architektura Krajobrazu.

 

Ostatni dzień wystawy to dzień dla publiczności, hobbystów i pasjonatów ogrodów. Tego dnia – liczne pokazy, prelekcje, spotkania z ekspertami oraz kiermasz roślinnych rarytasów prosto od producentów.25 edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie” odbywa się w dniach 31 sierpnia - 2 września w Warszawie w EXPO XXI.

Swoją obecność na targach potwierdziło ponad 300 firm z Polski i kilkunastu krajów Europy, Ameryki Południowej i Afryki. Ofertę zaprezentują producenci roślin ozdobnych i owocowych do terenów zewnętrznych i do wnętrz, dostawcy techniki, sprzętu, dekoracji oraz wsparcia produkcji i sprzedaży.

 

zielentozycie.pl/AZK/Fot. FB Zieleń to życie Wystaw

 

Opublikował:
Author: Anna Kołcon
O Autorze
Ostatnio opublikowane artykuły tego autora


Autor: Polska Agencja Prasowa 25-01-2022 21:30:00

Burza tropikalna Ana na Madagaskarze i w Mozambiku pochłonęła już 36 ofiar

Burza tropikalna Ana na Madagaskarze spowodowała śmierć 34 osób. Z kolei w Mozambiku zmarły dwie osoby. Większą część Malawi żywioł pozbawił całkowicie prądu.

Jak poinformowały we wtorek władze tych trzech afrykańskich państw, 36 osób zmarło, a większą część Malawi żywioł pozbawił w ostatnich dniach całkowicie prądu. W Mozambiku, poza dwiema ofiarami śmiertelnymi żywiołu, 49 osób zostało rannych – podał mozambicki państwowy instytut zarządzania zagrożeniami.

Burza tropikalna Ana pozbawiła dachu nad głową 65 tys. osób

Burza tropikalna Ana spowodowała liczne powodzie i osunięcia ziemi w stolicy Madagaskaru Antananarywie – poinformowała agencja AFP. Jak przekazało z kolei tamtejsze biuro zarządzania katastrofami naturalnymi, od końca poprzedniego tygodnia około 65 tys. osób pozostaje bez dachu nad głową.

W Mozambiku, poza dwiema ofiarami śmiertelnymi żywiołu, 49 osób zostało rannych – podał mozambicki państwowy instytut zarządzania zagrożeniami.

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) alarmowało, że skutki burzy tropikalnej w Mozambiku najprawdopodobniej najmocniej uderzą w najuboższych – ofiary dotychczas trwających konfliktów w kraju i innych klęsk żywiołowych. Rząd Mozambiku i ONZ szacują, że liczba osób zagrożonych może sięgnąć nawet pół miliona.

W Malawi na skutek licznych nagłych powodzi przedsiębiorstwa zaopatrujące kraj w energię elektryczną zmuszone zostały do odcięcia dostaw prądu – podało AFP. We wtorek zaczęto stopniowo przywracać dostawy – dodano.

Czytaj też: Zmiany klimatu zagrażają rolnictwu na całym świecie

PAP/fot. tt The times of India 

 

 


Autor: Polska Agencja Prasowa 25-01-2022 21:00:30

IMGW: W nocy pochmurno, na zachodzie kraju deszcz, a w górach śnieg

Jak przekazał Michał Folwarski, synoptyk IMGW, w nocy z wtorku na środę w całym kraju będzie pochmurna pogoda z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Na zachodzie – deszcz, w górach śnieg, a na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem. Według prognozy przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, taka pochmurna pogoda z opadami utrzyma się do środy. W zachodniej części kraju zacznie się nasilać wiatr. Na Wybrzeżu jego porywy mogą osiągnąć do 60 km/h. W pozostałej części kraju wiatr będzie umiarkowany.

IMGW: W nocy opady deszczu i śniegu

Cały dzień we wtorek było pochmurno i według prognozy IMGW podobnie będzie w nocy. W zachodniej części kraju będzie padał deszcz, na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem i mżawka. Na terenach podgórskich wystąpią opady śniegu. Od wieczora we wtorek aż do środy rano wystąpią gęste, lokalnie marznące mgły.

Temperatura w zachodniej części kraju może osiągnąć do 4 stopni Celsjusza natomiast na wschodzie od -2 stopni do zera. Wiatr w nocy będzie umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

"W środę w całym kraju będzie dalej pochmurno. Na wschodzie kraju i na południu będzie padał deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Im dalej na zachód, tym więcej deszczu" – powiedział Michał Folwarski.

Temperatura na wschodzie kraju wyniesie od 1 do 3 stopni Celsjusza. Na zachodzie i na Wybrzeżu termometry wskażą do 5 stopni. W rejonach podgórskich temperatura wyniesie około zera lub będzie się kształtowała na lekkim minusie. W zachodniej części kraju zacznie się nasilać wiatr. Na Wybrzeżu jego porywy mogą osiągnąć do 60 km/h. W pozostałej części kraju wiatr będzie umiarkowany.

Czytaj też: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 25 i 26 stycznia

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa 25-01-2022 18:30:00

Ostrzeżenie przed oblodzeniem dla Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Lubelszczyzny

IMGW wydał we wtorek ostrzeżenie przed oblodzeniem w woj. mazowieckiem oraz lubelskim. Oblodzenie wystąpi również we wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu na Mazowszu oraz we wszystkich powiatach woj. lubelskiego. Na Mazowszu prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu .Możliwość wystąpienia zjawiska oblodzenia IMGW prognozuje również dla powiatów na wschodzie Mazur: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego. 

Ostrzeżenie przed oblodzeniem dla Mazowsza 

IMGW wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem (pierwszego stopnia) dla Mazowsza. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Przed oblodzeniem ostrzegł też mieszkańców Warszawy stołeczny ratusz.

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura minimalna wyniesie od -2 do 0 stopni, natomiast temperatura minimalna przy gruncie około -4 stopni.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem wydano dla 36 powiatów województwa mazowieckiego. Dotyczy powiatów: białobrzeski, ciechanowski, garwoliński, grodziski, grójecki,Ostrzeżenie przed oblodzeniem IMGW kozienicki, legionowski, lipski, łosicki, makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, otwocki, piaseczyński, płoński, pruszkowski, przasnyski, przysuski, pułtuski, Radom, radomski, Siedlce, siedlecki, sokołowski, szydłowiecki, Warszawa, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, zwoleński i żyrardowski.

Alert obowiązuje od godziny 20 we wtorek do godziny 9 w środę. 

Gołoledź we wszystkich powiatach woj. lubelskiego 

Ostrzeżenie przed oblodzeniem dróg i chodników IMGW wydał również dla powiatów w woj. lubelskim. Według synoptyków ślisko będzie przez całą noc. Temperatura minimalna przy gruncie spadnie do -4 st. Celsjusza.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie" – poinformował IMGW w wydanym we wtorek dla województwa lubelskiego ostrzeżeniu pierwszego stopnia.

Alert dotyczy wszystkich powiatów województwa lubelskiego i będzie obowiązywać od godz. 20 we wtorek do godz. 9 rano w środę. Według synoptyków temperatura minimalna będzie wynosić od -2 st.C do 0 st. Natomiast temperatura minimalna przy gruncie spadnie do około -4 st.

IMGW prognozuje oblodzenie również na wschodzie

Ostrzeżenie przed oblodzeniem nie zostało wydane na Warmii i Mazurach, ale we wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego prognozowany jest spadek temperatury i w związku z tym oblodzenie.

Możliwość wystąpienia zjawiska oblodzenia IMGW prognozuje we wtorek dla powiatów na wschodzie Mazur: ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego.

W ocenie synoptyków na tym terenie może padać zamarzający deszcz powodujący gołoledź oraz deszcz ze śniegiem. Temperatura spadnie miejscami do minus 4 stopni C (przy gruncie).

Według prognoz jutro wystąpią przeważnie duże zachmurzenia. Początkowo miejscami pojawi się mgła, ograniczająca widzialność do 500 metrów.

Czytaj także: Pogoda w marcu i kwietniu będzie lepsza niż w ostatnich latach

fot.pixabay.com

BULT SMOGOWICZE

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.