O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Informacje

21-08-2021

Autor: Emilia Gromczak

Polidap stosowany przedsiewnie daje największe korzyści

Polidap stosowany przedsiewnie

Polidap too nawóz, który może być stosowany do pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jara, rośliny okopowe i przemysłowe, na użytkach zielonych, a także w uprawie warzyw i w sadownictwie. Może być również stosowany wczesną wiosną, na rośliny ozime. Można go mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem, saletrą i z saletrzakiem.

Stosowanie polidapupolipad właściwości

Polidap to nawóz o równomiernych szarych granulach, klasy ziarnowej 2-5mm. Zawiera 5% trójtlenku siarki rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu. Stosować można go pod wszystkie rośliny m.in. zboża ozime, rośliny okopowe czy też w uprawie warzyw. W pierwszej kolejności należy stosować go na gleby ubogie w fosfor. Przedsiewnie, pomieszany z glebą na głębokość 10-20 cm daje najwyższe efekty.

Azot w formie amonowej wolno pobierany przez rośliny wpływa na harmonijny wzrost i rozwój oraz dobre ukorzenienie roślin, wspomaga pobieranie fosforu. Fosfor w formie fosforanu amonowego jest najlepiej przyswajalną formą tego składnika. Stosowanie polipadu zwiększa odporność roślin i ogranicza skutki nadmiernych dawek azotu, w tym wpływa na pełne kwitnienie i równomierne dojrzewanie oraz na poprawę jakości i wysokości plonu.

Polidap – transport i przechowywanie

Nawóz ten należy przewozić środkami transportu. Trzeba zadbać o zabezpieczenie go przed działaniem wody, opadami atmosferycznymi czy też nasłonecznieniem bezpośrednim. Polidap nie jest klasyfikowany, czyli nie jest uważany za materiał niebezpieczny zgodnie z międzynarodowymi kodami transportowymi oraz z pomarańczową Księgą ONZ. Worki o zawartości 50 zaleca się układać najwyżej w 10 warstw. Kontenery nieprzekraczające masy 500 kg można przechowywać w stosach do wys. 3 warstw, a powyżej 500 kg w stosunku złożonych z 2 warstw. Jeśli chodzi o paletyzację, to w tym przypadku polidap, a dokładnie jednostki ładunkowe o wys. Do 0,9 m układać należy w stosy złożone z 4 warstw.

Nawóz trzeba przechowywać w czystych i suchych budynkach magazynowych oraz zabezpieczać przez wpływem warunków atmosferycznych.

Przeczytaj także: Rynek czarnej porzeczki – Polska nie ma sobie równych

nawozy.eu/fot.pixabay.com 

swiatrolnika.info 2023