PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości rolnicze /Plaga wypadków na wsiach. Kolejny ciągnik przewrócił się i przygniótł rolnika

Plaga wypadków na wsiach. Kolejny ciągnik przewrócił się i przygniótł rolnika

Autor: Monika Faber 2022-03-24 11:45:00
ciągnik

W woj. Małopolskim w jednym z lasów, w gminie Korzenna doszło do tragedii. Ciągnik wywrócił się na kierującego nim mężczyznę. 

Do incydentu doszło przed godziną piętnastą, w poniedziałek, 21 marca 2022 r., na granicy wiosek Lipnica Wielka i Jasienna. W czasie prac leśnych ciągnik jadący po stromym zboczu wywrócił się. W ciągu kilku sekund upadająca maszyna zdążyła przygnieść mężczyznę.

Szybka reakcja świadków wypadku

Cała akcja trwała kilka sekund. Do przygniecionego mężczyzny ruszyli świadkowie zajścia. Równocześnie powiadomili oni służby ratownicze.

Do miejsca tragedii najbliżej mieli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej. To ich skierowano w pierwszej kolejności do akcji. Oprócz OSP w Lipnicy Wielkiej do pomocy skierowano także oddział OSP z sąsiedniej wioski o nazwie Korzenna. Wreszcie na miejsce dotarły zawodowe Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Nowym Sączu.

ciągnik

Rolnik przygnieciony przez ciągnik trafił do szpitala

Bo przybyciu na miejsce służb zdecydowano o tym, aby jak najszybciej przetransportować ciężko rannego do szpitala. W tym celu został wezwany śmigłowiec sanitarny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednakże znajdująca się na miejscu wypadku załoga ambulansu Pogotowia Ratunkowego uznała, że lepiej dla rolnika przygniecionego przez ciągnik, będzie przetransportowanie go karetką. Śmigłowiec został zatem odwołany. W ostatnim czasie doszło do tragedii w pow. kartuskim. Traktor zmiażdżył ciało mężczyzny.

Nad okolicznościami i przyczynami dramatycznego w skutkach incydentu pracuje policja.

Zobacz też: Kolejny wypadek rolniczy. Ciągnik przygniótł mężczyznę w sadzie

źródła:nowysacz.naszemiasto.pl/fot.facebookOSP Korzenna


Autor: Tomasz Racki

Pożary lasów trawią Polskę. Jest ich trzy razy więcej niż przed rokiem


Autor: Monika Faber

Ciągnik rolniczy zaatakowany przez agresywnego kierowcę


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier Mateusz Morawiecki na VIII Kongresie Rolnictwa RP


BULT SMOGOWICZE