PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości rolnicze /Groźny wypadek na Lubelszczyźnie. Ciągnik rolniczy przygniótł kobietę

Groźny wypadek na Lubelszczyźnie. Ciągnik rolniczy przygniótł kobietę

Autor: Świat Rolnika 2022-07-20 18:30:00
wypadek

Tragiczny wypadek miał miejsce we wsi Sąsiadka. Ciągnik rolniczy z doczepioną przyczepą pełną drewna przewrócił się wprost na 60– letnią kobietę.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wsi Sąsiadka (województwo lubelskie, powiat zamojski). Ciągnik rolniczy z przyczepą załadowaną drewnem w czasie jazdy drogą gruntową przewrócił się przygniatając 60– letnią pasażerkę. Kobieta lotniczym pogotowiem ratunkowym została przetransportowana do szpitala.

Ciągnik przewrócił się na skarpie

Starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu podaje, że do przewrócenia się ciągnika rolniczego doszło we wtorek 19 lipca na usytuowanej w wąwozie drodze gruntowej w miejscowości Sąsiadka w gminie Sułów. Zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 12:00. W wypadku udział brały dwie osoby – kierowca ciągnika i pasażerka, która doznała poważniejszych obrażeń.

Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Ursus wracał z działki leśnej. Do ciągnika doczepiona była załadowana drewnem przyczepka jednoosiowa. Nagle kierujący prawym przednim kołem najechał na skarpę, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do przewrócenia się ciągnika na lewy bok.

Wypadek spowodował, że siedząca w kabinie na lewym błotniku 60– letnia pasażerka została przygnieciona przez ciągnik. Pomocy kobiecie udzielili strażacy, następnie załoga lotniczego pogotowia ratunkowego przetransportowała ją do szpitala. Na badania w warunkach szpitalnych został przewieziony również kierujący ciągnikiem 60– letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Jak ustalili policjanci po badaniu alkomatem, kierujący pojazdem był trzeźwy.

Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

Groźne zdarzenia z udziałem ciągników to ostatnio chleb powszedni lubelskiej policji. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłą sobotę, tj. 16 lipca pijany traktorzysta spowodował wypadek, wjeżdżając pod samochód osobowy.

Incydent miał miejsce w miejscowości Blinów Pierwszy (woj. lubelskie). Traktorzysta wiózł za sobą przyczepę wypełnioną ściętym drzewem. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna, zjeżdżając z górki, nie zdążył wyhamować i wjechał w samochód osobowy. Kontrola wykazała dwa promile alkoholu w jego organizmie.

Czytaj również:Rolnik przygnieciony przez ciągnik podczas prac w Woli Przedborskiej

Policja.gov /fot. FB, Komenda Miejska PSP w Zamościu