PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Wiadomości rolnicze /Ciągnik rolniczy zaatakowany przez agresywnego kierowcę

Ciągnik rolniczy zaatakowany przez agresywnego kierowcę

Autor: Monika Faber 2022-03-25 10:30:00
Ciągnik

31–letni mieszkaniec gminy Długosiodło rozładował całą złość na maszynie rolniczej jaką był ciągnik rolniczy, ponieważ nie mógł go wyprzedzić.

Nagle zatrzymał samochód, wybiegł z niego i uderzył ręką w szybę, rozbijając ją na kawałki. Myślał, że uniknie kary. Przed wyjściem mężczyzna postanowił zdjąć tablicę rejestracyjną. Został aresztowany tego samego dnia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Sytuacja w gminie Długosiodło

Z początkiem tego tygodnia funkcjonariusze z gminy Długosiodło zostali powiadomieni o szkodach materialnych w miejscowości Sieczychy. Według relacji mieszkańca Wyszkowa, został wyprzedzony przez innego jadącego traktorem po drodze publicznej. Samochód nagle zatrzymał się przed maszyną rolniczą, mężczyzna wysiadł z samochodu osobowego z niepokojem podszedł do radiowozu i dał upust swojej złości uderzając w szybę i rozbijając ją. Napastnik przed ucieczką usunął swoją tablicę rejestracyjną, myśląc, że ma to na celu uniknięcie wszelkiej odpowiedzialności. Ciągnik rolniczy został zniszczony na kwotę ponad 6000 złotych.

„Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili dane podejrzewanego mężczyzny, którego następnie zatrzymali. Agresywnym kierowcą z kii okazał się być 31-letni mieszkaniec gminy Długosiodło. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciągnika rolniczego do którego się przyznał. 31-latek śledczym nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, którego żałował” – informuje kom. Damian Wroczyński.

Ciągnik rolniczy przygniótł mężczyznę w sadzie

W Czajkowie Południowym w powiecie staszowskim ciągnik rolniczy przygniótł 71-letniego mężczyznę. Na szczęście rolnik odniósł tylko obrażenia.

W ostatnim czasie trwa prawdziwa farsa wypadków rolniczych. W tym tygodniu jest to już kolejny wypadek, w którym traktor przygniótł człowieka. Do zdarzenia doszło wczoraj w Czajkowie Południowym w powiecie staszowskim. Maszyna przygniotła 71-latka w czasie prac w sadzie. 

Jak poinformował młodszy aspirant Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb wczoraj o godz. 15.30. 71-letni mężczyzna został przygnieciony podczas pracy w sadzie przez traktor rolniczy. Mężczyzna pracował w sadzie. Wyrywał za pomocą ciągnika korzenie wyciętych drzew. W trakcie tych czynności doprowadził do wywrócenia się traktora, który go przygniótł. Na szczęście poszkodowany odniósł tylko obrażenia m.in. uraz oka. Rannego, w stanie niezagrażającym życiu przewieziono do szpitala w Staszowie. 

Czytaj również: Bez prawda jazdy i przeglądu. Pijany traktorzysta zatrzymany w Opolskiem.

agronews.com.pl /fot.pixabay


Autor: Tomasz Racki

Pożary lasów trawią Polskę. Jest ich trzy razy więcej niż przed rokiem


Autor: Monika Faber

Plaga wypadków na wsiach. Kolejny ciągnik przewrócił się i przygniótł rolnika


Autor: Polska Agencja Prasowa

Premier Mateusz Morawiecki na VIII Kongresie Rolnictwa RP


BULT SMOGOWICZE