Talk icon

Informacje

09-06-2021

Autor: Sebastian Wroniewski

W Australii powstanie pierwsza autonomiczna farma robotów

farma robotów

Australijski Uniwersytet Charlesa Sturt (CSU) ogłosił chęć stworzenia „autonomicznej” inteligentnej farmy, w której roboty będą wykonywać całą pracę bez interwencji człowieka. Farma robotów w Australii będzie pierwszą w pełni autonomiczną farmą na świecie.

Farma robotów odpowiedzią na niedobór siły roboczej

Większość żywności, którą spożywamy, pochodzi z gospodarstw rolnych, a wraz ze wzrostem populacji rośnie ilość żywności potrzebnej do jej wykarmienia. W gospodarstwach jest dużo pracy do wykonania, a wielu rolników ma trudności ze znalezieniem pracowników.

Niedobór siły roboczej to chroniczny problem w gospodarstwach rolnych na całym świecie. Z pomysłem przychodzą naukowcy, którzy twierdzą, że to roboty i sztuczna inteligencja mogą pomóc wypełnić niedobór siły roboczej, wykonując prace, które kiedyś wykonywali ludzie. Technologia może również pomóc rolnikom w optymalizacji ich działalności, umożliwiając im produkowanie jak największej ilości żywności na ich ziemi.

 Czytaj więcej: Rolnictwo precyzyjne – jak wygląda gospodarstwo XXI w.?

Farma robotów w Australii

Richard Norton, dyrektor zarządzający centrum badawczego Food Agility, przewidział, że technologia już niedługo zabierze rolników z pól i pogrąży ich w świecie robotyki, automatyzacji i technologii. Aby pokazać, jak bardzo te technologie mogą pomóc rolnikom, CSU i Food Agility połączyły siły, aby stworzyć Globalną Farmę Cyfrową (GDF).

Ta inteligentna farma robotów zostanie zbudowana na terenie kampusu CSU w Wagga Wagga i będzie wyposażona w traktory, kombajny i inne autonomiczne roboty rolnicze, a także programy AI zaprojektowane, aby pomóc w zarządzaniu gospodarstwem.

agrimaroc.ma/fot.pixabay

swiatrolnika.info 2023