PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Zboża / Zagraniczni handlowcy martwią się o jakość ziarna z Ukrainy

Zagraniczni handlowcy martwią się o jakość ziarna z Ukrainy

Autor: Świat Rolnika 2022-08-01 10:00:00
jakość ziarna

Handlowcy mają pytanie o jakość ziarna, które przez cały czas było blokowane w ukraińskich portach. Porty ukraińskie są blokowane od ponad trzech miesięcy.

W portach nadal jest około 90 statków, niektóre z nich nie są załadowane, inne w połowie załadowane zbożem. Handlowcy obawiają się, że przetrzymywane w ładowniach statków zboże po prostu się zepsuło lub zakwitło.

Pytania o jakość ziarna

Hazem Saker, starszy handlowiec w Promising International Trading podczas spotkania online Trend&Hedge Club wyraził swoje obawy o jakość ziarna, które znajduje się w zablokowanych portach.

„Jako sprzedawca martwię się o jakość ładunku. Muszę usłyszeć z technicznego punktu widzenia, co zrobić, jeśli na statek zaprojektowany na 50 tys. ton załadowano 10-20 tys. ton zboża, a załadunek został zatrzymany. Jak upewnić się, że zboże tam nie zakwitło, że można je wywieźć? Jak uzupełnić ładunek statku, aby wysłać partię zboża do odbiorcy?” – mówi Hazem Saker.

Według Sakera najważniejszą rzeczą dla niego, jako sprzedawcy, jest ochrona i ubezpieczenie finansowe na pokrycie ryzyka. Jednak nie widzi jeszcze chęci towarzystw ubezpieczeniowych do ubezpieczania statków i ładunków.

jakość ziarna

Czytaj też: Tegoroczne zbiory zbóż średnio o 1 procent mniejsze niż w roku ubiegłym

agroportal.ua/fot.pixabay