PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Zboża / Ukraina pomimo wojny jest gotowa na zasiew zbóż

Ukraina pomimo wojny jest gotowa na zasiew zbóż

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-03-25 12:30:00
zasiew zbóż

Chociaż obecnie sadzenie rozpoczęło się na 2% obszarów, ponieważ na Ukrainie właśnie nadeszły zimowe mrozy, kraj jest gotowy na nowy zasiew zbóż.

Poinformował o tym pierwszy wiceminister ds. polityki rolnej i żywnościowej Ukrainy Taras Visotsky . „Siew już się rozpoczął. Wczesne uprawy – pszenica i owies – są już zasiane. W najbliższym czasie będziemy również sadzić warzywa, w tym klasyczny zestaw do barszczu, składający się z marchwi, pierogów, kapusty i ziemniaków" - powiedział Vysotsky.

Ukraina gotowa na zasiew zbóż

Według wiceministra, sadzenie rozpoczęło się na 2% powierzchni, ponieważ na Ukrainie właśnie ustąpiły nocne przymrozki. Jednak kraj jest gotowy na zasiew zbóż, a rolnicy i gospodarstwa produkujące na własne potrzeby są gotowe do sadzenia, aby zapewnić Ukrainie dostawy żywności na wszystkich obszarach, na których nie są prowadzone aktywne działania wojenne.

,,Ukraina posiada prawie 30 milionów hektarów gruntów ornych. Niestety część z nich została już zniszczona. Jednak ten obszar nie jest krytyczny, jeśli chodzi o wypełnienie sezonu sadzenia i zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego zarówno dla Ukrainy, jak i dla krajów, do których eksportujemy nasze produkty" – dodał pierwszy wiceminister.

Zasiew zbóż

Czytaj też: Ukrinform: Rosyjskie wojsko celowo niszczy sprzęt rolniczy

agravery.com/fot.pixabay


Autor: Emilia Gromczak

Zboże transportowane przez Rumunię. Rząd chce rozbudowy portu


Autor: Sebastian Wroniewski

Europosłowie: Ukraińskie zboże nie może zaburzyć unijnego rynku


Autor: Magdalena Podgórska

Aktualne ceny zbóż rozchwiane. Rolnicy są niezadowoleni


BULT SMOGOWICZE