PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Zboża / Skup zboża – innowacyjne rozwiązania na miarę XXI wieku

Skup zboża – innowacyjne rozwiązania na miarę XXI wieku

Autor: Świat Rolnika 2022-08-14 14:00:00
Skup zboża

Postęp technologiczny wyznacza nowe standardy w rolnictwie, a firmy zajmujące się skupem prężnie się rozwijają. Po czym rozpoznać nowoczesny skup zboża?

Wielu rolników korzysta z usług firm zajmujących się skupem zbóż. Umożliwiają im one sprzedaż plonów i są poniekąd pośrednikami pomiędzy producentami żywności a konsumentami. Profesjonalne zaplecze sprzętowe i rzetelne podejście do pracy są wyznacznikami nowoczesnych punktów skupu. Oferują one ceny adekwatne do jakości towaru.

Standaryzowane laboratoria gwarancją uczciwej wyceny

Nowoczesny skup zboża charakteryzuje się nie tylko dobrze rozwiniętym zapleczem magazynowym. Znaleźć w nim można również suszarnię, sprzęty do wytwarzania paszy oraz laboratoria. To właśnie te ostatnie gwarantują rolnikom odpowiednią wycenę plonów, tak aby producent zbóż i kupujący nie byli pokrzywdzeni. Jak to się dzieje?

Techniki laboratoryjne umożliwiają określenie parametrów takich jak gęstość, stopień wilgotności oraz poziom zanieczyszczenia próbki dostarczanych do skupu zbóż. Po dokładnej, ale jednocześnie szybkiej analizie, firmy proponują rolnikowi uczciwe wynagrodzenie za dostarczone plony. Nie ulega wątpliwości fakt, że obiektywizm w wycenie sprzyja budowaniu zdrowych, opartych na wzajemnym zaufaniu i szacunku relacji pomiędzy kupującym a sprzedającym. Firmy mają gwarancję, że nabywają wysokiej jakości towar, a producent otrzymuje godziwą zapłatę. 

Skup zboża

Skup zboża w XXI wieku – korzyści dla rolnika

Współczesne firmy prowadzące skup zboża poza obiektywizmem wyceny zapewniają również szybką płatność oraz wprawny załadunek i rozładunek towaru. Przy wyborze punktu skupu warto zwrócić uwagę, czy potencjalny kontrahent posiada odpowiednie certyfikaty poświadczające wysoką jakość usług. Wiele z nich prowadzi działalność przez cały rok i te są najbardziej cenione przez rolników.

Niewątpliwą zaletę punktów skupu stanowi ochrona nadmiaru plonów przed zmarnowaniem. Dzięki nowoczesnemu zapleczu magazynowemu mogą one przechowywać zboże długi czas i zapewnić nieprzerwaną dostawę dla przedsiębiorstw, a także osób prywatnych. Kiedy producent żywności chce oddać do skupu dużą ilość zboża, może skorzystać z usług wybranej firmy już na etapie transportu. Oczywiście nie jest to obowiązkowe i mniejsze ilości ziarna można dowieźć samodzielnie.

Czytaj również:Skup zboża w Polsce. Sprawdź liczbę podmiotów skupujących

Biznesfinder /fot.pixabay