PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Zboża / Raport USDA: Spore opóźnienia w wiosennych zasiewach w USA

Raport USDA: Spore opóźnienia w wiosennych zasiewach w USA

Autor: Emilia Gromczak 2022-04-27 11:17:00
USDA

Według najnowszego raportu USDA w USA tempo zasiewów wiosennych jest wolne. Niewielkie są m.in. areał kukurydzy i pszenicy. 

W poniedziałek, po zamknięciu amerykańskiej sesji, USDA opublikował cotygodniowy raport Crop Progress. Wynika z niego, że wiosenne zasiewy idą wolno, a stan pszenicy ozimej się pogarsza. Wolniej niż zwykle przebiegają siewy m.in. pszenicy, kukurydzy, jęczmienia, a także soi.

Raport USDA

Raport pokazał, że w USA zasiewy idą w wolnym tempie.  zasiewy amerykańskiej kukurydzy wynoszą 7% areału, w porównaniu do 16% rok temu i 15% średnio o tej porze. W wolnym tempie postępują też zasiewy soi. Według raportu USDA do niedzieli wysiano tylko 3% planowanego obszaru, podczas gdy rok temu było to już 7%, a średnia wynosi 5%. Wolniej niż zwykle przebiega też siew pszenicy jarej (13% zaawansowanie i 2% poniżej średniej), ale tempo zasiewów jęczmienia jest zgodne ze średnią i sięga 24% oczekiwanego areału.

Według raportu USDA dobre tempo zasiewów zachował natomiast jęczmień. Osiąga 24% oczekiwanego areału. 

USDA siewy

Zły stan pszenicy ozimej 

Według raportu USDA oprócz wolnych zbiorych, w USA pogarsza się również stan pszenicy ozimej. W ostatnim tygodniu pogorszył się stan dotkniętych suszą upraw pszenicy ozimej. Areał pszenicy ocenionej na dobry lub doskonały spadł o 2%, do 27%. Ocena była poniżej średniej oczekiwań analityków.  Rok temu do 2 najlepszych kategorii zaliczono 49% upraw pszenicy ozimej.

W USA maleją również zapasy ropy. Z najnowszych danych amerykańskiego Departamentu Energii (DoE) wynika, że zapasy surowca w ubiegłym tygodniu spadły o 8,02 mln baryłek, czyli o 1,9 proc. do 413,73 mln baryłek.

Czytaj też: Siew kukurydzy – dzięki tym wskazówkom Twoja produkcja będzie rentowna

ewgt.com.pl/fot.pixabay.com


Autor: Świat Rolnika

Pszenica drożeje na giełdzie w Chicago. W Paryżu nowe maksima


Autor: Polska Agencja Prasowa

Izba Zbożowo-Paszowa: Rolnicy wstrzymują się ze sprzedażą ziarna


Autor: Emilia Gromczak

FAO: W sezonie 2022/23 światowa produkcja pszenicy wzrośnie


BULT SMOGOWICZE