PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Owoce / Truskawki niszczone w imię protestu. Rolnicy mają dość sklepowych cen

Truskawki niszczone w imię protestu. Rolnicy mają dość sklepowych cen

Autor: Emilia Gromczak 2022-05-31 14:00:00
truskawki

Rolnicy z Münsterland w Nadrenii Północnej-Westfalii na znak protestu zniszczyli truskawki. Krytycy protestu wskazują na marnotrawstwo.

Jak donosi portal Agrarheute rolnicy z Münsterland w Nadrenii Północnej-Westfalii na znak protestu niszczą swoje pola truskawe. Rolnicy mają dosć niskich cen w sklepach spożywczych. Krytycy całego wydarzenia obwiniają rolników o marnotrawienie żywności, w tak trudnym okresie dla świata. 

Rolnicy niszczą truskawki 

W NRW rolnicy zniszczyli truskawki w proteście przeciwko niskim cenom w sklepach. Na stronie agrarheute.com na Facebooku toczyły się gorące dyskusje. Niektórzy popierają rolników i wskazuja, że rolnicy wysyłają prawdziwy sygnał. Inni użytkownicy z kolei mocno krytykują akcję i opisują ją jako marnowanie jedzenia.

 „To zachowanie jest niewiarygodne i naprawdę nieodpowiedzialne w czasach braku żywności. Wiele osób też by je wybrało. Takie zachowanie nie może być tolerowane” – skomentowała jedna z internautek. 

Z kolei niejaki Mike H. pisze również: „Ściółkowanie z pewnością nie jest szczególnie kreatywne, mógł wcześniej zebrać 100 kg i przekazać je przedszkolu lub domowi dla uchodźców/schronisku dla bezdomnych. Wielu obywateli, którzy właściwie wszyscy są klientami niemieckich rolników, nigdy nie było w gospodarstwie i nie ma racjonalnego wyobrażenia o tym, co dzieje się ekonomicznie w wielu gospodarstwach w 2022 roku.”

Jeden z internautów odpowiedział, że rolnicy zniszczyli truskawki z powodu uzasadnionego protestu. 

Rolnicy wskazują, że klienci muszą wreszcie obstawać przy swoich wypowiedziach w ankietach i kupować lokalne towary sezonowe.

truskawki protest

Nieuczciwe ceny truskawek, szparagów i choinek

Internauci w dyskusji zwrócili uwagę, że to samo, co z truskawkamistanie się ze szparagami oraz choinkami na Boże Narodzenie. 

Po co zbierać truskawki, jeśli nawet zarobki nie wracają. To samo stanie się z polami szparagów i plantacjami choinek, jeśli nikt nie będzie chciał uczciwie zapłacić za produkty”  czytamy. 

Czytaj też: Truskawki – jak odróżnić polskie od zagranicznych?

agrarheute.com/fot.pixabay.com