PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Owoce / Melony Yubari ponownie wylicytowane za olbrzymią kwotę

Melony Yubari ponownie wylicytowane za olbrzymią kwotę

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-27 19:30:00
Melony Yubari

Dwa melony Yubari rosnące w północnej części japońskiej prefektury Hakkaido zostały sprzedane na pierwszej w tym roku aukcji za 3 miliony jenów (24 000 dolarów).

Najdroższa para owoców została zlicytowana razem z 2720 innymi melonami marki Yubari, Aukcja odbyła się targu hurtowym w stolicy prefektury Sapporo w czwartek rano. Owoce zostały zebrane poprzedniego dnia. Zlicytowane melony są znane z głębokiego, słodkiego smaku i pomarańczowego miąższu.

Melony Yubari znane są z głębokiego i słodkiego smaku

Tegorocznym zwycięskim oferentem była firma Hokuyupack z siedzibą w Yubari, która sprzedaje oraz pakuje owoce i warzywa. Firma planuje zorganizować bezpłatną degustację melonów, w tym pary, 4 i 5 czerwca.

Cena jest o około 10 procent wyższa niż najwyższa oferta na zeszłorocznej pierwszej aukcji. Najwyższa cena zapłacona do tej pory za parę melonów wyniosła w 2019 r. 5 mln jenów.

Prezes firmy powiedział, że złożył ofertę, ponieważ chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby przyczynić się do rozwoju lokalnego. Powiedział, że tegoroczne melony są wyjątkowo smaczne i chce, aby wielu ludzi posmakowało.

Melony Yubari

Melony Yubari znane są z głębokiego, słodkiego smaku i pomarańczowego miąższu. Coraz popularniejsze staje się ich wręczanie jako prezenty.

Producenci melona Yubari twierdzą, że pomimo obfitych opadów śniegu minionej zimy i późnej rozmrażania, tegoroczne melony są bardzo słodkie dzięki dobrej pogodzie wczesną wiosną. Mówią również, że w tym roku widzą lepsze plony.

Czytaj też: Najdroższy owoc na świecie za kilkadziesiąt tysięcy! Takie rzeczy tylko w Japonii!

freshplaza.com/fot.Twitter

 


Kiedy sadzić borówki? Sprawdź najlepszy termin na uprawę

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 18:00:00

Żółte arbuzy mają świetny smak, ale zapłacisz za nie o wiele więcej

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 09:00:00

Związek Sadowników: Importowane owocowce muszą być kontrolowane

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-24 11:00:00

BULT SMOGOWICZE