PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Owoce / Borówki z Emiratów Arabskich podbijają kolejne światowe rynki

Borówki z Emiratów Arabskich podbijają kolejne światowe rynki

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-04 07:00:00
Borówki

Elite Global Fresh Trading, sprzedawca świeżych produktów w ZEA, podpisał umowy eksportowe, aby eksportować borówki do Malezji, Singapuru i Hongkongu.

EGFT eksportuje jagody uprawiane na farmach EAG w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w ramach planów ekspansji marki Elite Berry na całym świecie. Podczas tegorocznego sezonu zbiorów, od stycznia do maja, EAG spodziewa się zwiększyć produkcję do 290 ton, w porównaniu do 210 ton w 2021 roku. Firma po raz pierwszy zasadziła sadzonki w 2017 roku.

ZEA planuje dalsze zwiększenie produkcji borówki

Firma uprawia cztery ekskluzywne odmiany borówki na swojej farmie Al Foah w Al Ain, która zajmuje powierzchnię 12 hektarów z 20 szklarniami. Każda szklarnia zawiera 3350 roślin jagodowych, które rozwijają się w środowisku o kontrolowanym klimacie, które umożliwia najnowocześniejsza zautomatyzowana technologia.

Poprzez rozszerzoną produkcję i regularny planowany eksport na rynki azjatyckie, EGFT demonstruje swoją siłę handlową, zgodnie ze strategią bezpieczeństwa żywnościowego ZEA. W ramach swojej misji polegającej na wytwarzaniu wysokiej jakości żywności, której klienci mogą ufać, firma znacznie skróciła również czas dostawy jagód z gospodarstwa do półki, zwiększając zachowanie smaku i maksymalizując świeżość dla swoich klientów.

„Jako jedyny producent lokalnie uprawianych jagód w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dzięki inwestycjom w nasze gospodarstwa, nasze zwiększone zdolności produkcyjne pozwoliły nam zbudować zarówno siłę handlową, jak i nadal wspierać bieżący program bezpieczeństwa żywnościowego ZEA. Jesteśmy niezwykle dumni z naszej ekspansji na nowe rynki eksportowe, a międzynarodowi klienci mogą teraz cieszyć się naszymi wysokiej jakości odmianami borówki Elite Berry” – powiedział dr Abdulmonem Almarzooqi, dyrektor generalny i członek zarządu Elite Agro.

Warto przypomnieć, że owoce jagodowe zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

Borówki

Owoce z ZEA są wysokiej jakości

Aby zapewnić jakość i świeżość, której klienci oczekują od borówki Elite Berry, EAG wdroży specjalne wymagania dotyczące kontroli temperatury w procesie poprodukcyjnym w swoim zakładzie pakowania, aby zapewnić, że wysokiej jakości produkty pozostaną świeże na dłużej, dopóki nie dotrą do końcowych międzynarodowych klientów.

EAG posiada również znaczącą wiedzę specjalistyczną w zakresie zrównoważonego rolnictwa, zdobytą dzięki prowadzeniu ponad 30 lokalnych i międzynarodowych gospodarstw, co pokazuje swoją silną pozycję jako kluczowego gracza w przemyśle spożywczym i rolniczym. Odnosi sukcesy w uprawie i dostarczaniu na lokalny rynek wysokiej jakości owoców i warzyw, w tym odmian malin i jeżyn, truskawek i ziemniaków, a także innych świeżych produktów.

Czytaj też: Produkcja borówek stale rośnie, a konsumenci uwielbiają te owoce

polskiesadownictwo.pl/fot.Pixabay/Piqsels


Autor: Polska Agencja Prasowa

Związek Sadowników RP: Skup jabłek przebiega sprawnie


Autor: Tomasz Racki

Truskawki – jak odróżnić polskie od zagranicznych?


Autor: Emilia Gromczak

Borówki peruwiańskie podbijają rynki. Eksport wzrósł o ponad 30%


BULT SMOGOWICZE