PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Szklarnie przydomowe 2021 – poliwęglan lepszy od szkła czy foliówek

Szklarnie przydomowe 2021 – poliwęglan lepszy od szkła czy foliówek

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-02-05 06:16:30
Szklarnie przydomowe

Szklarnie przydomowe są idealne dla osób, które decydują się na uprawę własnych warzyw i owoców w grodzie. Jeszcze jakiś czas temu bardzo popularne były szklarnie przydomowe wykonane ze szkła lub zwyczajnej folii. Dużo lepszym rozwiązaniem są jednak profesjonalne szklarnie z poliwęglanu. Jednym z przedsiębiorstw oferujących tego rodzaju produkty jest producent szklarni ogrodowych Volya, który w swojej ofercie ma zarówno mini szklarnie ogrodowe jak i małe i duże cieplarnie przydomowe. Pełna oferta dostępna jest pod adresem: https://sklep.arlenteam.pl/.

Szklarnie przydomowe 2021

Szklarnie przydomowe są idealne dla osób, które decydują się na uprawę własnych warzyw i owoców w swoim ogrodzie. Profesjonalne szklarnie ogrodowe zapewniają odpowiednie warunki dla roślin podczas niesprzyjającej pogody. Wewnątrz panują optymalne warunki dla uprawy rozsady warzyw, sadzonek czy ziół.szklarnie przydomowe 34567

Jeszcze jakiś czas temu bardzo popularne były szklarnie przydomowe wykonane ze szkła lub zwyczajnej folii. Dużo lepszym rozwiązaniem są jednak profesjonalne szklarnie z poliwęglanu, które mają charakter całoroczny. Dzięki właściwościom poliwęglanu, szklarnie te skuteczniej chronią rośliny przed deszczem, porywistymi wiatrami, śniegiem, gradem, a nawet niskimi temperaturami i promieniowaniem ultrafioletowym. Działkowcy mogą zakupić również wersję ogrzewaną takiej szklarni, która sprawdzi się w uprawie nawet bardziej wymagających roślin przez cały rok – takich jak ogórki czy pomidory.

Szklarnie przydomowe z poliwęglanu cechują się solidną i stabilną konstrukcją o bardzo lekkim i estetycznym wyglądzie oraz dobrej przepuszczalności światła. Tego rodzaju obiekty idealnie sprawdzą się zarówno w przydomowych ogródkach oraz na działkach, ale również w zastosowaniach przemysłowych.

Szklarnie przydomowe – poliwęglan, szkło czy folia?

Szklarnie przydomowe z poliwęglanu wyprzedzają swoimi zaletami obiekty wykonane ze szkła czy folii. Szklarni z poliwęglanu nie trzeba demontować na zimę, co jest często konieczne w przypadku tunelów foliowych. Materiały są wyjątkowo wytrzymałe na temperaturę i to zarówno tę wysoką, jak i niską. Szklarnia poliwęglanowa nie zmieni swoich właściwości nawet w zakresie temperatur od -50 do +50 stopni Celsjusza. Tego rodzaju szklarnie przydomowe są odporne na gwałtowne podmuchy wiatru czy gradobicia.

Za ogromną zaletę tego materiału należy uznać jego parametry termiczne. Płyta poliwęglanowa nawet sześć razy dłużej „trzyma” ciepło w porównaniu do szklanej konstrukcji. Co więcej, szklarnia poliwęglanowa nie przepuszcza szkodliwego promieniowania ultrafioletowego (jak to się dzieje przy szkle), które wykazuje niekorzystny wpływ również na rośliny. Dodatkowo, nieduży ciężar takiej szklarni sprawia, że jej montaż przebiega szybko i można go wykonać nawet samodzielnie. Aby powiększyć kubaturę naszej szklarni, wystarczy później dokupić kolejne segmenty.

Oczywiście nie ma materiałów idealnych i również szklarnie przydomowe z poliwęglanu mają swoje wady. Może zdarzyć się tak, że po wielu latach użytkowania w komorach poliwęglanu zaczynają się zbierać zanieczyszczenia, przez co szklarnia wygląda nieco gorzej. Należy pamiętać również o systematycznym oczyszczaniu szklarni, aby osadzający kurz nie blokował promieni słonecznych. Wszystkie te ”wady” wpływają jednak przede wszystkim na walor estetyczny obiektów. Stosunek jakości do ceny pozwala na stwierdzenie, że zakup szklarni z poliwęglanu jest korzystny, zaś konstrukcja służyć nam będzie przez wiele sezonów.

Hodowcy norek spod Kartuz muszą wybić norki, a Puda nie da im odszkodowań! Duńczycy dostali 11 mld zł!


Susza we Włoszech rekordowa. Gubernator Lombardii: „Tak źle nie było nigdy”

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:13:00

Miskant – trudna, choć najbardziej wydajna trawa energetyczna

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 20:00:00

Jak się zbiera żurawinę? Poznaj najpopularniejszą metodę

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 13:00:00

BULT SMOGOWICZE