PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Produkcja cukru na Ukrainie nie zmaleje mimo zamknięcia 10 fabryk

Produkcja cukru na Ukrainie nie zmaleje mimo zamknięcia 10 fabryk

Autor: Świat Rolnika 2022-08-31 17:30:00
Produkcja cukru

Wicedyrektor spółki ProAgro Group Maria Kolesnyk poinformowała, że Produkcja cukru na Ukrainie nie zmaleje mimo zamknięcia dziesięciu fabryk.

Zwykle ponad połowa cukru produkowanego w kraju przypada na 10 wiodących przedsiębiorstw branży. Wszystkie znajdują się w centralnych i zachodnich regionach Ukrainy na stosunkowo bezpiecznych obszarach. Wśród liderów produkcji cukru, które produkują ponad 100 000 ton produktów na sezon, są PJSC "PK Podillia" (Cukrownia Kryżopol regionu Winnica), LLC "Cukier radekowski" (zakłady produkcyjne w obwodzie lwowskim i tarnopolskim), LLC " PK "Zorya Podillya" (Cukrownia Gaysinsky w obwodzie winnickim). Wszystkie są gotowe do rozpoczęcia sezonu już we wrześniu.

Produkcja cukru nie słabnie

„Jestem zdziwiona, że firmy nie planują rozpoczęcia produkcji, bo cukier jest produktem, na który popyt jest zawsze stabilny i taki pozostanie na rodzimym rynku w przyszłości. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość fabryk znajduje się w regionach, które nie znajdują się w pobliżu linii frontu i nie cierpią z powodu codziennego ostrzału. Buraki cukrowe nie są uprawiane na południu i wschodzie. Pojawiają się pytania o obwód charkowski, ale tam te obszary nie są krytyczne dla przemysłu. Produkcja cukru nie stanie” – powiedziała.

„Siła liderów branży pozwala nam w razie potrzeby zwiększyć przerób, wydłużyć sezon produkcyjny, który dla większości przedsiębiorstw trwa zwykle tylko kilka tygodni lub miesięcy” – dodał ekspert.

Czytaj również:CMR: Ogromnie wzrosła sprzedaż cukru w sklepach osiedlowych

Agroportal/fot.pixabay