PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Polskie jabłka podbijają Holandię! Rusza import od naszych plantatorów

Polskie jabłka podbijają Holandię! Rusza import od naszych plantatorów

Autor: Emilia Gromczak 2021-09-18 15:19:29
Polskie jablka podbijają Holandie

Holendrzy cenią polskie jabłka za jakość. Firma Staay Food Group zaopatrzyła się w nasze owoce. Partia jabłek Gala Royal przyjechała do Holandii w poniedziałek 13 września. To już piąty sezon, w którym firma będzie bezpośrednio importowała je od plantatorów w Polsce. Te bezpośrednie kontakty gwarantują całoroczną dostawę. Dodatkowo jabłka będą pakowane w specjalne opakowania.

Polskie jabłka w Holandiipolskie jablka holandia

Firma Staay Food Group z Holandii otrzymała pierwszą dostawę polskich jabłek z nowej uprawy. Partia jabłek Gala Royal dotarła tam w poniedziałek. To już piąty sezon, w którym firma będzie bezpośrednio importowała te owoce od plantatorów w Polsce. Te bezpośrednie kontakty gwarantują całoroczną dostawę. Jabłka pochodzą bezpośrednio od naszych plantatorów z Mazowsza i woj. kujawsko-pomorskiego. 

Holendrzy cenią nasze jabłka za smak. Rzecznik prasowy firmy Staay informuje, że tym sezonie polskie jabłka będą dostępne pod własną marką Nero Premium. To pierwszy raz. W ofercie Nero Premium znajdują się Royal Gala, Red Prince, Golden Delicious i Red Delicious.

Co ciekawe, polskie jabłka będą pakowane w opakowania z masy celulozowej. Pozwoli to rocznie ograniczyć znaczne ilości plastikowych materiałów opakowaniowych.

Jabłka odmiany Gala Royal 

Jabłka odmiany Gala Royal to jabłka deserowe oraz produkcyjne. Odmiana została odkryta w 1971 r. w Nowej Zelandii przez Billa ten Hove'a jako mutant pąkowy Gali. Drzewa Gali rosną średnio silnie lub silnie, mają tendencję do intensywnego rozgałęziania się. W okres owocowania wchodzą wcześnie, plonują obficie, ale nie wykazują silnej skłonności do przemiennego owocowania. Od odmiany podstawowej odróżnia się większymi i lepiej wybawionymi jabłkami. Dodatkową zaletą Royal Gali jest większa odporność owoców na uszkodzenia mechaniczne niż w przypadku odmiany podstawowej. U tego sporta lekko paskowany, jasnoczerwony rumieniec pokrywa zwykle ponad 3/4 powierzchni jabłka. Według ocen niemieckich, smak jego owoców plasuje go na drugiej pozycji w grupie mutantów Gali. Ta odmiana jest średnio podatna na parcha i zarazę ogniową, a dosyć odporna na mączniaka. Wadą odmiany jest duża wrażliwość na choroby kory i drewna, w tym na grzyba Nectria galligena.

Czytaj także: Polskie owoce i warzywa, czyli witaminowa bomba

fresh-market.pl/szkolkarstwo.com/fot.pixabay.com 

 

 


Susza we Włoszech rekordowa. Gubernator Lombardii: „Tak źle nie było nigdy”

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:13:00

Miskant – trudna, choć najbardziej wydajna trawa energetyczna

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 20:00:00

Jak się zbiera żurawinę? Poznaj najpopularniejszą metodę

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 13:00:00

BULT SMOGOWICZE