PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Nielegalny tytoń – plaga "małych" wytwórni. Tym razem Poznań i 400kg

Nielegalny tytoń – plaga "małych" wytwórni. Tym razem Poznań i 400kg

Autor: Polska Agencja Prasowa 2020-12-03 13:10:23
Nielegalny tytoń 400kg poznań

Zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych usłyszał 31-letni mężczyzna. Policjanci z Poznania znaleźli u niego nielegalny tytoń krojony i susz – prawie 400 kilogramów nielegalnego towaru.

Nielegalny tytoń – produkcja mieściła się w jednym kontenerze

St. sierż. Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji poinformowała we wtorek, że funkcjonariusze zatrzymali w Baranowie pod Poznaniem mężczyznę na gorącym uczynku pakowania trefnego tytoniu do auta.

Mężczyzna wynajmował sporych rozmiarów kontener towarowy, znajdujący się na placu w podpoznańskiej gminie i tam zorganizował swój nielegalny biznes. Policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw zaopatrywał się w liście tytoniu u rolnika z powiatu szamotulskiego, a następnie przywoził je do magazynu znajdującego się w powiecie poznańskim – podała Marta Mróz.

Wewnątrz kontenera, w którym 31-latek wytwarzał nielegalne wyroby, znajdowała się specjalna maszyna do cięcia liści, przy pomocy której mężczyzna rozdrabniał towar, a następnie konfekcjonował go w worki jutowe i sprzedawał.

Nielegalny tytoń bez akcyzy o wartości niemal 800 tys. zł przechwycone przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze przejęli pięć worków tytoniu krojonego oraz siedem balotów suszu tytoniowego. Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 300 tys. zł z tytułu nieopłaconej akcyzy.