PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Kenijskie awokado – rozpoczęły się zbiory i eksport na cały świat

Kenijskie awokado – rozpoczęły się zbiory i eksport na cały świat

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-02-17 16:00:00
Kenijskie awokado

Rozpoczęły się zbiory awokado w Kenii. Kenijskie awokado trafia do wielu krajów na całym świecie, od państw europejskich po Bliski i Daleki Wschód. Ograniczenie ruchu wprowadzone przez kenijski rząd w odpowiedzi na pandemię stanowiło wyzwanie dla logistyki od farmy do pakowalni i dalej do portu, a firma Kenya Fresh musiała zmierzyć się z mniejszą liczbą godzin transportu.

Kenijskie awokado popularne na świecie

Kampania promocyjna awokado w Kenya Fresh rozpoczynają się w lutym dla odmiany Fuerte i w marcu dla Hass. Dwie główne odmiany uprawiane w Kenii to Hass (około 70%) i Fuerte (20%). 10% produkcji to kenijskie awokado Jumbo, które jest mieszanką tradycyjnych odmian i mieszańców dwóch głównych odmian.

Nasza firma spodziewa się eksportować zarówno konwencjonalne, jak i organiczne Hass i Fuerte drogą morską i lotniczą. Naszym kluczowym rynkiem jest Unia Europejska, głównie Holandia, Francja, Niemcy i Hiszpania. W ostatnich latach Rosja stała się kluczowym rynkiem, zwłaszcza że preferuje odmianę Fuerte, która nie jest tak popularna w UE. Eksportujemy również do krajów Bliskiego Wschodu: ZEA, Bahrajnu, Arabii Saudyjskiej i Egiptu. Na Dalekim Wschodzie eksportujemy do Malezji, Hongkongu i Singapuru.

– powiedziała Prisscilla King'angi z firmy eksportowej Kenya Fresh.

Jak dodaje, firma z niecierpliwością czeka na przegląd protokołu handlowego z Chinami, który obecnie zezwala tylko na produkty mrożone,

Jeśli możemy wysłać świeże kenijskie awokado do Chin, byłby to przełom dla branży, biorąc pod uwagę ogromną populację i stosunkowo dużą siłę nabywczą w tym kraju.

– dodaje.

Klaudia Jachira dotrzyma obietnicy i zrzeknie się immunitetu? Sąd za nazwanie myśliwych sadystami!

Kenijskie awokado a pandemia

Kenya Fresh, podobnie jak większość eksporterów,Kenijskie awokado ma mieszankę własnych gospodarstw, średnich rolników z kontraktami, a także zarządza systemami małych gospodarstw. Kenijskie awokado nie ustrzegło się problemów związanych z pandemią.

Ograniczenie ruchu wprowadzone przez kenijski rząd w odpowiedzi na pandemię Covid stanowiło wyzwanie dla logistyki od farmy do pakowalni i dalej do portu, a firma Kenya Fresh musiała zmierzyć się z mniejszą liczbą godzin transportu.

Aby zachować dystans społeczny podczas pakowania, musieliśmy zatrudniać mniej osób niż zwykle. Na szczęście, kenijskie awokado w większości jest transportowane drogą morską, więc nie byliśmy ograniczeni przestrzenią, jakiej doświadczyliśmy w naszej branży warzywnej. Kilku klientów, którzy otrzymują awokado przesyłką lotniczą, ucierpiało z powodu zmniejszenia przestrzeni dla transportu lotniczego.

– dodała.
freshplaza.com/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Uprawa konopi w Niemczech zostanie poszerzona?


Autor: Sebastian Wroniewski

Zbliża się termin, by wykonać ostatnie zabiegi w rzepaku


Autor: Emilia Gromczak

Zakwaszanie gnojowicy jest prośrodowiskowe i ma wiele korzyści


BULT SMOGOWICZE