PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Intensywne sady jabłoniowe – duża wydajność i wysoki zysk dla rolnika!

Intensywne sady jabłoniowe – duża wydajność i wysoki zysk dla rolnika!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-05-18 20:00:00
Intensywne sady jabłoniowe

Intensywne sady jabłoniowe to jeden z najbardziej wydajnych i atrakcyjnych inwestycyjnie rodzajów działalności, który pozwala stosunkowo szybko odzyskać wydane pieniądze i uzyskać wysoki zysk. Jest to jednak możliwe tylko przy odpowiednim doborze technologii, odmian, przechowywania i udanego marketingu produktów – mówią eksperci z Advice & Consulting, firmy zajmującej się rozwojem intensywnych projektów ogrodniczych „pod klucz”.

Intensywne sady jabłoniowe charakteryzują się stosunkowo niewielkim rozmiarem drzew

Jak podaje Advice & Consulting, intensywne sady jabłoniowe nowego typu „życia gospodarczego” drzew mają około 20 lat. Różnica między tradycyjnymi a intensywnymi technologiami ogrodniczymi to koszt pielęgnacji i zagospodarowania ogrodu w czasie: przy tradycyjnym ogrodnictwie inwestycje są mniejsze w pierwszym roku sadzenia, ale rosną z roku na rok ze względu na koszt produktów fitosanitarnych i ich wydajną dystrybucję, a także droższa praca mechaniczna i ręczna, co zwiększa koszt robocizny i czasu spędzanego na ogrodnictwie.

Intensywne sady jabłoniowe charakteryzują się stosunkowo niewielkim rozmiarem drzew, co upraszcza prace związane z dalszą pielęgnacją ogrodu – jest to podlewanie, przycinanie, formowanie koron, opryski i zbiory. Nie bez znaczenia jest również to, że prawidłowe ułożenie rzędów w ogrodach tego typu zapewnia równomierne padanie promieni słonecznych na drzewa, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza - czynniki te przyczyniają się do produkcji wysokiej jakości owoców.

Czytaj też: Sektor winiarski silnie cierpi z powodu zmian klimatu

Intensywne sady jabłoniowe gwarantują pewny zysk w krótkim czasie

Intensywne sady jabłoniowe przy odpowiednimIntensywne sady jabloniowe 02 doborze rozwiązań technologicznych, to średnio 60 ton owoców. Cena hurtowa kilograma jabłek, na przykład na rynku rosyjskim, wynosi około 0,80-0,87 dolara za kilogram. Zatem zysk ogrodnika może wynieść 52 200 dolarów.

Eksperci z Advice & Consulting podkreślają, że przy odpowiednim podejściu do prowadzenia biznesu inwestor może mieć 100 procent pewności co do opłacalności projektu związanego z uprawą jabłek w technologii intensywnego ogrodnictwa. Dlatego firma realizuje projekty pod klucz, które obejmują pełen zakres usług związanych z rozwojem branży ogrodniczej – od analizy i projektowania gleby i wody, po etapy magazynowania i wprowadzania gotowego produktu na rynek z gwarancją udanej realizacji.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy dziesiątki udanych projektów pod klucz w różnych krajach, gdzie rynki różnią się od siebie. To właśnie w analizie rynku tkwi swego rodzaju „klucz” do serca konsumenta, który jest naszą główną misją

– mówi Alexandra Kamiński, założycielka Advice & Consulting.

agronews.ua/fot.Flickr


Susza we Włoszech rekordowa. Gubernator Lombardii: „Tak źle nie było nigdy”

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:13:00

Miskant – trudna, choć najbardziej wydajna trawa energetyczna

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 20:00:00

Jak się zbiera żurawinę? Poznaj najpopularniejszą metodę

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 13:00:00

BULT SMOGOWICZE