PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / Firma Garlidoux opracowała bezwonny czosnek. Już pojawił się na rynku

Firma Garlidoux opracowała bezwonny czosnek. Już pojawił się na rynku

Autor: Emilia Gromczak 2021-12-22 22:00:41
bezwonny czosnek

Po sześciu latach eksperymentów w końcu się udało. Firma Garlidoux opracowała bezwonny czosnek, który może podbić światowe rynki.

Czosnek to wspaniała przyprawa, która poprawia smak wielu potraw. Jest szczególnie często stosowany w kuchni orientalnej. Czosnek ma jednak efekt uboczny m.in. nieprzyjemny zapach, dlatego konsumenci w restauracjach często odmawiają jego spożywania. Ale ten problem został już rozwiązany. Po sześciu latach eksperymentów libańska firma Garlidoux opracowała czosnek o znajomym smaku, ale bez nieprzyjemnego zapachu. Zostało to zgłoszone przez SEEDS.

Opracowano bezwonny czosnek

Czosnek używamy do wielu potraw, jednak ma on niezbyt przyjemne skutki uboczne m.in. nieprzyjemny zapach i odczucia w żołądku. Problem został już rozwiązany. Po sześciu latach eksperymentów libańska firma Garlidoux opracowała czosnek o znajomym smaku, ale bez nieprzyjemnego zapachu. Jest to bezwonny czosnek.

W rzeczywistości nie jest to dokładnie czosnek, ale pasta czosnkowa, pisze the961.com. Eliminuje nie tylko nieprzyjemny zapach, ale także inne skutki uboczne po zjedzeniu czosnku, takie jak nieprzyjemne odczucia w żołądku.bezwonny czosnek zalety

„Opracowaliśmy technologię, która eliminuje skutki uboczne surowego czosnku, przy jednoczesnym zachowaniu 100% kształtu, smaku, smaku, zalet surowego czosnku. Od teraz surowy czosnek można spożywać bez cierpienia na nieświeży oddech, ból brzucha, niestrawność, pragnienie czy jakiekolwiek nieprzyjemne doznania związane z surowym czosnkiem. Naszym celem jest zdobycie udziału w globalnym rynku czosnku”– powiedział Khalil Aburruss, dyrektor generalny Garlidoux.

Właściwości czosnku 

Czosnek jest bogaty w witaminy z grupy B (B1, B2), a także PP, C i A. Ponadto zawiera dużo potasu, wapnia, magnezu oraz rzadkich mikroelementów (kobalt, chrom, nikiel). Najcenniejszym składnikiem czosnku, który ma właściwości bakteriobójcze i detoksykacyjne, jest allicyna. Można spożywać go na wiele sposobów tak, by zachować naturalne właściwości czosnku: pokrojony (na kanapkach, w sałatkach, z masłem), jako składnik syropu czosnkowo-miodowego, jako dodatek do mleka z miodem. Bezwonny czosnek również zawiera te właściwości, a przy tym możemy cieszyć się przyjemnym oddechem.

Przeczytaj również: Czosnek polski a chiński – czy różnica jest aż tak zauważalna?

agronews.ua/fot.pixabay.com


Autor: Świat Rolnika

Uprawa konopi w Niemczech zostanie poszerzona?


Autor: Sebastian Wroniewski

Zbliża się termin, by wykonać ostatnie zabiegi w rzepaku


Autor: Emilia Gromczak

Zakwaszanie gnojowicy jest prośrodowiskowe i ma wiele korzyści


BULT SMOGOWICZE