PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Uprawy / Inne rośliny uprawne / AgroUnia: Żądamy wypłaty odszkodowań dla poszkodowanych rolników!

AgroUnia: Żądamy wypłaty odszkodowań dla poszkodowanych rolników!

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-14 09:13:51
AgroUnia

AgroUnia poinformowała na swoim Twitterze, że wysłała pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w sprawie wypłaty odszkodowań dla poszkodowanych przez gradobicie rolników. Rolnicy zwracają uwagę, że działania rządu PiS uderzają w polskie rolnictwo.

AgroUnia: Nie ma naszej zgody na oszczędzanie na rolnikach

Upominaliśmy się już o ubezpieczenia upraw rolniczych. 28 kwietnia 2021 r. wysłaliśmy do ministra rolnictwa dokument, w którym wskazaliśmy na problem z ubezpieczeniem upraw. Agencje ubezpieczeniowe odmawiały podpisywania polis ubezpieczeniowych z rolnikami. Skarb Państwa nie przeznaczył do towarzystw ubezpieczeniowych wystarczających pieniędzy z tytułu dopłat do składek.

– piszą działacze ruchu rolniczego.

W sobotę w Małopolsce przeszło gradobicie. Zniszczone zostały tysiące hektarów upraw. Teraz widać, jak na dłoni skutki działań pana rządu. Rolnicy chcieli ubezpieczyć swoje uprawy, ale nie mogli. AGROunia była na miejscu tragedii, jako pierwsza i jedyna. Ludzie są zostawiani sami sobie. Tak właśnie wyniszcza się rolnictwo w Polsce. Gospodarze deklarują. że po takiej klęsce już się nie podniosą. Przestają być rolnikami. Przestają produkować kalafiory, kapusty, buraki. Nie mają już sił uprawiać malin i jeżyn. Co pan powie pani Halinie, która od dziś szuka pracy? Panie premierze, co mają zrobić ludzie, którzy pozostali bez pracy i zarobku? Żądamy wypłaty odszkodowań dla poszkodowanych rolników.

– dodają.

twitter.com/fot.tt


Susza we Włoszech rekordowa. Gubernator Lombardii: „Tak źle nie było nigdy”

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 12:13:00

Miskant – trudna, choć najbardziej wydajna trawa energetyczna

Autor: Świat Rolnika 2022-06-26 20:00:00

Jak się zbiera żurawinę? Poznaj najpopularniejszą metodę

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 13:00:00

BULT SMOGOWICZE