Uprawy

Działaczka AgroUnii pokazuje zdjęcia z polskich sadów! "Nie opłacało się zbierać! Skończcie z argumentem, że marnujemy żywność. W Warszawie to był symbol naszego życia!"

 

„Pozostało Wam jedynie wzbudzanie nienawiści wśród ludzi poprzez wmawianie o "MARNOWANIU ŻYWNOŚCI"” – napisała Patrycja Stempniak z AGROunii. Wpis z mediów społecznościowych robi furorę w sieci. Rolniczka pokazał zdjęcia jabłek z polskich sadów, które leżą na ziemi i nikt ich nie podnosił. Dlcazego? Wpis Patrycji Stempniak cytujemy w całości:

 

Nawiązując do słów wielu nie mających pojęcia o sytuacji polskich rolników osób m.in. samego MINISTRA "ROLNICTWA"... Nie macie już co mówić i pisa ... Pozostało Wam jedynie wzbudzanie nienawiści wśród ludzi poprzez wmawianie o "MARNOWANIU ŻYWNOŚCI" -bardzo nie prawdziwe stwierdzenie .Pyszne ,pachnące POLSKIE jabłka były jedynie SYMBOLEM ! -Tak symbolem tego co większość sadowników w tym i poprzednim roku musiała zrobić ze swoimi plonami...

 

Były ścinane sady , były ścinane drzewka z nie zerwanymi jabłkami, nie zbierano jabłek, które spadały z drzew! Dlaczego?! - dlatego że ceny w skupach nie pokrywały absolutnie kosztów wyprodukowania. To wszystko działo się w domowym zaciszu, widziały to dzieci, sąsiedzi i rodzina - nikt po za tym.

 

Widać, że jak pół Polski jest zmuszona zrobić to co wymieniłam powyżej , to nie jest marnowanie żywności ? ? Ale jak wysypane w stolicy zostały raptem 4 Big Bag'i jabłek to wielkie oburzenie i marnowanie żywności ?!

 

WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD! Minister wiedział, że sytuacja sadowników jest i była taka, a nie inna ! Było trzeba podwinąć rękawy i ruszyć do sadów zbierać jabłka, aby te się nie MARNOWAŁY !

 

#AGROunia

 

Tekst za FB Patrycji Stempniak

patrycja

Na zdjęciu Patrycja Stempniak z AGROunii. Fot. FB Patrycja Stemniak

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.