Uprawy

Skuteczna interwencja posła Kaczmarczyka. Rolnicy oszukani przez LUXOR wreszcie otrzymają pieniądze!

Może ktoś zarzucać, że Kowalski zapłaci, a rolnicy dostaną rekompensaty. Skarb Państwa będzie chciał to odzyskać, a pieniądze i tytoń są zabezpieczone – napisał poseł Norbert Kaczmarczyk (Kukiz’15), który interweniował u Zbigniewa Ziobry w związku z tzw. aferą tytoniową.

– Zabezpieczone są magazyny – w jednym ok. 100 ton tytoniu. Poza tym służby zabezpieczyły w majątku właściciela firmy Luxor 30 mln zł w gotówce

– mówi Kaczmarczyk.

– Po wielu apelach kierowanych przeze mnie do premiera, ministrów, sądów i wielu innych podmiotów, producenci tytoniu będą mogli odzyskać pieniądze, które nie zostały im wypłacone za sprzedany towar! Wreszcie doczekaliśmy się reakcji na te oszustwa!

– dodał. Polityk interweniował także w sprawie poszkodowanych producentów trzody chlewnej.

– Sprawa dotyczy niezapłaconych rolnikowi należności za dostarczony tytoń i świnie, gdyż w stosunku do takich podmiotów prowadzone są obecnie postępowania upadłościowe. Resort rolnictwa planuje wydać na powyższą pomoc 17,5 mln zł! Moje biura poselskie będą dostępne, aby zapewnić rolnikom wszelką niezbędną pomoc w tej sprawie!

– zapowiada poseł ruchu Kukiz’15


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


M.O./Fot. Fb Norbert Kaczmarczyk

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.