Europol ściga także polskich rolmników.

Gdy za oknami mróz, za słaby jednak, by szczypał w nos i śnieg zbyt skąpy, by urządzić kulig, może warto dla przyjemności oddać się lekturze. Nie byle jakiej ,oczywiście.Tematycznie przyjaznej, z wartościową treścią i sentymentalnym powiewem.

Odbyło się z posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Wsparcia Rolników i Producentów Żywności z udziałem kilkudziesięciu rolników. Tematem posiedzenia był problem suszy rolniczej w Łosiowie i Powiecie Brzeskim na Opolszczyźnie. Spotkanie zainicjował Przewodniczący Zespołu – Norbert Kaczmarczyk – zapraszając do Sejmu rolników z tego właśnie obszaru, aby mogli oni przedstawić swoje problemy i postulaty.

Europejski Urząd Statystyczny zebrał dane, z których wynika, że w zeszłym roku (na przykładzie miesiąca września) z Unii Europejskiej wyeksportowano do Chińskiej Republiki Ludowej 800 ton jabłek. To 9-krotnie więcej niż rok wcześniej. Mało tego, to niemal połowa całego eksportu do Chin z 2017 r. Jak na tle unijnym wygląda Polska?

Informacje dla sadowników eksportujących jabłka do Chin i Wienamu.

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.