Truskawki Calinda odrywają się od hiszpańskiego stereotypu

Truskawki Calinda są uprawiane głównie w Hiszpanii. Właśnie rozpoczął się na nie nowy sezon. Hodowcy przekonują, że owoce wyłamują się ze stereotypów na temat hiszpańskich truskawek. Podczas hodowli utrzymywany jest bezpośredni kontakt z rolnikami, a plantatorzy otrzymują pomoc profesjonalnych doradców, doświadczonych w uprawie truskawek w Hiszpanii.
Truskawki Calinda w Hiszpanii
W Hiszpanii rozpoczyna się nowy sezon na truskawki Calinda. Hodowcy spodziewają się, że w przyszłym sezonie powinni wyeksportować około 30 000 ton truskawek Calinda do północno-zachodniej Europy. To około 20% więcej niż w poprzednim sezonie. Jest to również zgodne z kontrolowanym wzrostem, do którego dążą w przypadku tej odmiany. Truskawki Calinda są uprawiane głównie w Hiszpanii.
Nasz program hodowlany„ low chill ”znajduje się w regionie Huelva. Tam też wprowadzono Calindę. Tak więc większość upraw nadal odbywa się w Hiszpanii. Jednak ta truskawka może być uprawiana również w kilku innych krajach. wokół Morza Śródziemnego. Calinda jest również uprawiana w Maroku, Egipcie i Jordanii. Niedługo pracujemy nad przetestowaniem Calindy w miejscach takich jak Chile, RPA i Australia.
– mówi Koen Merkus z firmy zajmująca się hodowlą owoców Fresh Forward.
Truskawki Calinda są eksportowane w szczególności do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemiec i Belgii. Cechy Calindy - dobry smak, przyjemna konsystencja wewnętrzna i soczystość - wyłamują się ze stereotypów na temat hiszpańskich truskawek.
Calinda ma niewiele problemów z jakością i dobrze się transportuje. Jej doskonały okres trwałości skutkuje niskim poziomem odpadów w supermarkecie. Pozwala to również kupującym na dłuższe przechowywanie truskawek. Są to ważne powody, dla których zarówno handlowcy, jak i sprzedawcy detaliczni lubią pracować z Calinda. Oczywiście są kraje, w których chcielibyśmy się dalej rozwijać. Należą do nich Niemcy i Francja. I oczywiście chcemy również dokładniej zaznajomić lokalny rynek hiszpański z tym produktem.
– kontynuuje Koen.
Hodowla zwierząt futerkowych w Polsce – co należy wiedzieć?
Truskawki Calinda uciekają stereotypom
Oczywiście nie tylko odmiana, ale także hodowcy są kluczowi dla produktu końcowego. Rolnicy hodujący truskawki Calinda, są zdaniem firmy najlepsi w Hiszpanii. Podczas hodowli utrzymywany jest bezpośredni kontakt z rolnikami, a plantatorzy otrzymują pomoc profesjonalnych doradców, doświadczonych w uprawie truskawek w Hiszpanii.
Odwiedzamy również hodowców w Maroku, Egipcie i Jordanii i organizujemy dni demonstracyjne. Niedawno otrzymaliśmy również wyspecjalizowaną lokalizację. Tam możemy przeprowadzić bardziej rozległe próby uprawy z Calindą i innymi obiecującymi odmianami. To umożliwi nam wprowadzenie nowych odmian w przyszłości. Będą mieli towarzyszący plan uprawy.
– wyjaśnia Merkus.
Truskawki Calinda nie są zwykłą odmianą. Jak przekonuje firma, to także projekt, w którym hodowcy, szkółki, hodowcy i handlowcy ściśle ze sobą współpracują.
Dlatego ważne jest, aby zagwarantować tę wartość dodaną i utrzymać ekspansję pod kontrolą. Spodziewamy się jednak przyspieszonego wzrostu na kontynentach poza Europą. Będzie to szybsze niż w początkowej fazie w Hiszpanii. jesteśmy już bardziej zaznajomieni z truskawką i jej potencjałem.
– dodaje.
Odmiana nie nadaje się do zaawansowanych technologicznie szklarni, ale może być uprawiana ekologicznie. Gdzie ta truskawka będzie za pięć lat? Trudno przewidzieć, co stanie się w Hiszpanii. Jest to konkurencyjny rynek, na którym odmiany pojawiają się szybko, a czasami znikają równie szybko.
Popyt na Calindę jest wysoki. Spodziewamy się, że na razie tak będzie. Jednak celem nie jest nie sprzedawać jak największej liczby roślin. Chcemy osiągnąć solidną, długoterminową pozycję rynkową. Produkcja musi być dobrze dopasowana do popytu.
– podsumowuje Koen.
freshplaza.com/fot.pxhere