Tönnies może ubić dodatkowe świnie. Dobra informacja dla rolników!

Rzeźnia Tönnies w Rheda-Wiedenbrück otworzy nowy dział rozbioru. Dzięki temu największa rzeźnia w Niemczech będzie mogła ubić dodatkowe 40 tysięcy zwierząt tygodniowo. Ograniczy to nawis świń, których nagromadzenie w chlewniach może wynieść nawet milion sztuk przed świętami. Niemieccy rolnicy długo czekali na tę informację.
Tönnies w końcu może ubić dodatkowe świnie
Od przyszłego tygodnia rzeźnia Tönnies w Rheda-Wiedenbrück w Niemczech otworzy nowy dział rozbioru. Stwarza to przestrzeń do uboju dodatkowych świń. Grupa mówi o uboju dodatkowych 40 000 zwierząt tygodniowo.
Niemieccy rolnicy długo czekali na tę informację. Nadpodaż świń na niemieckim rynku podnosi się w Niemczech co tydzień. Niemieckie stowarzyszenie hodowców trzody chlewnej ISN obawia się, że w Boże Narodzenie będzie to około miliona świń zalegających w chlewniach.
Nowa krojownia i dodatkowe świnie, które można przetworzyć, mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia. Obszar przetwarzania był już od jakiegoś czasu gotowy, ale między grupą ubojową Tönnies a władzami brakowało jasności co do pozwolenia na prowadzenie działalności.
Tönnies przeniósł rzeźnię z Rheda do Badbergen. W rzeźni zbudowano nowy zakład rozbioru o powierzchni około 2000 metrów kwadratowych do przetwarzania szynek na wolnej powierzchni.
Tönnies – spadek produkcji mięsa
Według Federalnego Urzędu Statystycznego produkcja mięsa w Niemczech spadła o 2,6 procenta w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Liczby pokazują, że to przez zamknięcie przez władze fabryki Tönnies w Rheda-Wiedenbrück, największej rzeźni w Niemczech, na cztery tygodnie w połowie czerwca.
Od stycznia do końca marca 2020 roku produkcja mięsa w rzeźniach była o 1,4 procenta wyższa niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. Wynik końcowy w pierwszej połowie roku to spadek o około 0,6 procenta do prawie 3,9 miliona ton.
Obowiązkowa przerwa w Tönnies miała również wpływ na regionalny rozkład ilości rzeźnych. Podczas gdy produkcja mięsa wieprzowego w Nadrenii Północnej-Westfalii spadła w drugim kwartale o 9,8 procenta do 381 300 ton, to na przykład wzrosła o 2,0 procent do 417 300 ton w Dolnej Saksonii oraz w największym producencie wśród regionów Saksonii-Anhalt aż o 12,9 procent.
Według statystyk z Wiesbaden, zmiany te wynikają prawdopodobnie z faktu, że poszczególne rzeźnie zostały tymczasowo zamknięte w wyniku pandemii lub pracowały z ograniczoną wydajnością. Firmy w innych krajach związkowych skorzystały na braku tam możliwości.
nieuweoogst.nl/fot.wikimedia,Daidalus/fot.pxhere