PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Technologie rolnicze / Roboty rolnicze – które są najpopularniejsze na świecie?

Roboty rolnicze – które są najpopularniejsze na świecie?

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-05-13 09:00:00
Roboty rolnicze

Fakt, że automatyzacja pozostawił na każdy sektor jest godna pochwały. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do automatyzacji, że ręczne wykonywanie niektórych zadań przestaje być potrzebne. Jedną z najbardziej niezwykłych innowacji w dziedzinie automatyzacji musi być robotyka. To dzięki robotom prowadzimy życie w komforcie i wygodzie. Jednym z sektorów, który skorzystał na automatyzacji jest rolnictwo. To tam roboty rolnicze zyskują coraz większą popularność, pomagając rolnikom w ich codziennych obowiązkach.

Roboty rolnicze – w jakich dziedzinach rolnictwa mogą zastąpić człowieka?

Rolnictwo jest jednym z sektorów, który został przekształcony w sposób wykraczający poza oczekiwania dzięki automatyzacji. Biorąc pod uwagę, jak szybko rośnie populacja świata, popyt na produkty rolne rośnie wykładniczo. Doprowadziło to do zwrócenia się rolników w kierunku robotyki. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze roboty rolnicze na świecie.

Wszyscy wiemy, ile czasu zajmuje zbieranie owoców z każdego drzewa na farmie. Tutaj na ratunek przychodzą roboty rolnicze do zbioru owoców. Energid Citrus Picking System wykonuję tę pracę za rolnika. Jedną z najlepszych cech tego robota rolniczego jest to, że po jego wdrożeniu poniesiony koszt jest o wiele niższy niż koszt pracy ludzkiej. Poza tym ten system jest szybki i wydajny – szybki do tego stopnia, że ​​może zebrać owoc w ciągu zaledwie 2 do 3 sekund.

Kolejną innowacją dla rolnictwa są drony od PrecisionHawk, zaprojektowane do tego czego oczekują od nich rolnicy aby osiągnąć lepsze wyniki. Nazwanie tych dronów idealnym narzędziem dla rolników nie jest na wyrost. Drony PrecisionHawk mogą pochwalić się wszystkimi zaawansowanymi technologiami, o których możesz pomyśleć. Sztuczna inteligencja w połączeniu z technologią multispektralną, hiperspektralną i LiDar to jedna z wielu zaawansowanych technologii, które są przyczyną wyjątkowej wydajności.

Czytaj też: Komary padną w walce z dronami? To może się udać

Roboty rolnicze to między innymi zautomatyzowane systemy zarządzające szklarniami

Roboty rolnicze RoBoPlant skierowane są do rolnikówRoboty rolnicze 02 zainteresowanych zarządzaniem szklarniami lub ogrodnictwem chronionym. Obejmują zarówno półautomatyczne, jak i w pełni zautomatyzowane maszyny, które są odpowiednie do zarządzania szklarniami lub ogrodnictwa chronionego. Podstawą tego robota rolniczego jest sztuczna inteligencja. Ten robot jest znany z tego, że bierze płaskie sadzonki torfu w celu ich oddzielenia i sadzenia w optymalnych wzorach.

Jeśli rolnik zajmuje się uprawą sałaty, robotem rolniczym, któremu może zaufać, jest Blue River LettuceBot2. LettuceBot2 to popularne w rolnictwie narzędzie, które przyczepia się do traktora. W ten sposób rozrzedza pola sałaty, a także zapobiega chwastom odpornym na herbicydy. Robi to wszystko dzięki wykorzystaniu swojego systemu obrazowania. Krótko mówiąc, istnieje wiele celów, które można osiągnąć, wdrażając tego robota na farmie.

Ostatnią innowacją wśród najpopularniejszych robotów rolniczych jest Ecorobotix. To w pełni autonomiczny dron. Opiera się na energii słonecznej. Jedną z wielu niezwykłych cech tego drona, która odróżnia go od reszty, jest to, że wykorzystuje złożony system kamer do namierzania i rozpylania chwastów. Te roboty rolnicze mogą drastycznie zredukować pracę do tej pory wykonywaną przez ludzi.

analyticsinsight.net/fot.Pixabay/Twitter


Autor: Tomasz Racki

Farming Simulator z udziałem polskich naukowców. Stworzyli dodatek


Autor: Tomasz Racki

NCBR: 190 mln zł na rozwój sztucznej inteligencji z konkursu INFOSTRATEG


Autor: Monika Faber

Nawodnienie podsiąkowe – nowoczesna forma starożytnej tradycji


BULT SMOGOWICZE