PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Technologie rolnicze / John Deere zainwestuje w roboty do opryskiwania sadów

John Deere zainwestuje w roboty do opryskiwania sadów

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-29 07:00:00
John Deere

Firma John Deere & Company utworzyła spółkę joint venture z firmą GUSS Automation, pionierem w dziedzinie półautonomicznych opryskiwaczy sadowniczych i winnic.

Uprawy wysokowartościowe (HVC), takie jak sady i winnice, generują znacznie wyższą wartość z akra niż zboża czy nasiona oleiste. Trzy główne kategorie upraw o wysokiej wartości to uprawy gruntowe (warzywa i melony), winnice (winogrona i inne owoce jagodowe) oraz sady (migdały, cytrusy, oliwki, jabłka itp.).

John Deere tworzy spółkę joint venture

,,Wraz z rosnącym popytem na uprawy wysokowartościowe dostrzegamy duże możliwości pomocy rolnikom w zwiększeniu wydajności przy jednoczesnym sprostaniu wyzwaniom związanym z rosnącymi kosztami pracy i znalezieniem wykwalifikowanej siły roboczej do obsługi sprzętu. Zespół GUSS posiada głębokie zrozumienie systemu produkcji roślin o wysokiej wartości, a także silne relacje z klientami i udokumentowane osiągnięcia we wdrażaniu innowacyjnych technologii" – powiedział Chris Davison, dyrektor ds. małych ciągników i systemów produkcyjnych HVC w firmie John Deere.

Jeden operator może zdalnie nadzorować wiele opryskiwaczy GUSS, co pozwala plantatorom na szybsze i bardziej spójne opryskiwanie sadów i winnic, zużywając mniej zasobów i redukując koszty poprzez eliminację błędów operatora i przestojów. Dzięki regulowanym parametrom oprogramowania, maszyny kontrolują również dawki i prędkości opryskiwacza na całych polach i w zmiennym terenie.

John Deere GUSS

John Deere zainwestuje w nowe maszyny

Dzięki spółce joint venture, John Deere pomoże GUSS w dalszej współpracy z kanałem sprzedaży Deere, a GUSS będzie kontynuować innowacje i rozwój produktów, aby jak najlepiej służyć klientom.

„Deere i GUSS są zaangażowane w inwestowanie w innowacje i technologię, aby pomóc rolnikom być bardziej produktywnym i rentownym, jednocześnie uprawiając więcej żywności przy użyciu mniejszych zasobów” – powiedział Davison.

Firma GUSS została założona w 2018 roku i zatrudnia około 35 pełnoetatowych pracowników. Firma GUSS zachowa swoich pracowników, nazwę marki i znak towarowy oraz będzie kontynuować działalność w swojej obecnej lokalizacji. Pracownicy, klienci i partnerzy biznesowi firmy GUSS powinni zauważyć niewielkie zmiany w codziennej działalności wynikające z utworzenia spółki joint venture.

Czytaj też: John Deere jest jedną ze stu najcenniejszych marek na świecie

freshplaza.com/fot. GUSS


Autor: Tomasz Racki

Farming Simulator z udziałem polskich naukowców. Stworzyli dodatek


Autor: Tomasz Racki

NCBR: 190 mln zł na rozwój sztucznej inteligencji z konkursu INFOSTRATEG


Autor: Monika Faber

Nawodnienie podsiąkowe – nowoczesna forma starożytnej tradycji


BULT SMOGOWICZE