PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Technologie rolnicze / GateKeeper – program do zarządzania produkcją polową

GateKeeper – program do zarządzania produkcją polową

Autor: Świat Rolnika 2022-05-15 11:00:00
GateKeeper

GateKeeper jest programem dedykowanym rolnictwu precyzyjnemu, którego producentem jest angielska firma Farmplan. Zobacz, co oferuje ten niezwykły program.

Oprogramowanie oferuje szeroką gamę funkcjonalności i pomocy w zakresie zarządzania uprawami. Zaprojektowano go tak, aby mógł pomagać każdemu rolnikowi w planowaniu, monitorowaniu oraz rejestrowaniu jego plac polowych. Angielski program to również analiza kosztów w kontekście upraw oraz wszystkim osiągniętych zysków.

Program ułatwia prowadzenie gospodarstwa o różnych specjalizacjach

GateKeeper skupia w jednym miejscu wszelkie aspekty zarządzania gospodarstwem, a jest ich naprawdę sporo. Są to m.in. ewidencja zabiegów polowych, Integrowana Ochrona, analiza gromadzonych danych oraz funkcje szeroko rozwiniętego precyzyjnego rolnictwa.

Kolejną zaletą programu jest to, że dostosowuje się do potrzeb gospodarstw zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych typu warzywniczego. Pomoc jest ważna szczególnie przy gospodarstwach warzywniczych, ponieważ tam, w przeciągu jednego sezonu, występuje kilka zbiorów z pola lub kilka upraw po sobie na jednym polu. 

GateKeeper

GateKeeper posiada rozbudowane moduły “Handel” i “Magazyn”

Moduł “Magazyn” to nic innego jak bardzo szybki wgląd do stanów magazynowych nawozów, pestycydów czy plonów, a tożsama z nim funkcja zarządzania zapasami pozwala na długoterminowe przechowywanie informacji dotyczących (zawsze aktualnych) ceny produktów przypisanych dla danego sezonu. Z kolei “handel” umożliwia właścicielowi gospodarstwa prowadzenie historii jego zakupów i sprzedaży. W taki sposób zgromadzone informacje pozwalają na szybkie i bezproblemowe prowadzenie ewidencji i generowania raportów.

Należy zaznaczyć, że GateKepeer to program komputerowy, który jest kompatybilny ze znaczną większością maszyn rolniczych. 

Zobacz także: John Deere zainwestuje w roboty do opryskiwania sadów

źródła: cdr.gov.pl/ fot. pexels
 
 


Autor: Tomasz Racki

E-sklepy muszą być innowacyjne. Najważniejsze szybkie metody płatności


Autor: Tomasz Racki

Farming Simulator z udziałem polskich naukowców. Stworzyli dodatek


Autor: Tomasz Racki

NCBR: 190 mln zł na rozwój sztucznej inteligencji z konkursu INFOSTRATEG


BULT SMOGOWICZE