PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Technologie rolnicze / Claas rozpoczyna współpracę z konstruktorem robotów AgXeed

Claas rozpoczyna współpracę z konstruktorem robotów AgXeed

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-05-20 07:00:00
Claas

Producent maszyn Claas rozpoczyna współpracę z AgXeed w Holandii i podkreśla to poprzez udział mniejszościowy w międzynarodowej rundzie finansowania startupu. AgXeed buduje roboty polowe z napędem gąsienicowym.

Claas dzięki współpracy z AgXeed zyska dostęp do innowacyjnych technologii

Golenderska firma AgXeed oferuje inteligentny, zrównoważony i w pełni autonomiczny system. Autonomiczny robot polowy z napędem spalinowo-elektrycznym o mocy do 156 KM i standardowym trzypunktowym podnośnikiem ma w przyszłości wspierać rolników w różnych zastosowaniach.

Współpraca i inwestycja w AgXeed jest logicznym krokiem firmy Claas w kierunku technologii przyszłościowych. Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie wydajność musi wzrosnąć. Przy niewystarczająco wykwalifikowanych pracownikach potrzebne są autonomiczne maszyny rolnicze.

Zaangażowanie to daje firmie Claas dostęp do innowacyjnych technologii w zaufanym segmencie rynku i uzupełnia naszą własną wiedzę w zakresie autonomii i robotyki. Rozwiązania oferują rolnikom i usługodawcom określoną i ekonomiczną wartość dodaną, kiedy będą wkrótce dostępne

– wyjaśnia Thomas Böck, dyrektor generalny firmy.

Czytaj też: Roboty rolnicze – które są najpopularniejsze na świecie?

Claas to globalny producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku

Ten rodzaj współpracy odzwierciedla dokładnieClaas 02 to, za czym opowiadamy się w AgXeed. Wraz z firmą Claas mamy na pokładzie partnera, który wierzy w nasze pomysły dotyczące przyszłości rolnictwa, dzieli się nimi i szybciej dostarcza nasze rozwiązania rolnikom i usługodawcom

– powiedział Joris Hiddema, współzałożyciel AgXeed.

Claas to globalny producent maszyn rolniczych założony w 1913 roku z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia .

Jest to firma rodzinna, jeden z liderów rynkowych i technologicznych w zakresie techniki żniwnej. Jest liderem na europejskim rynku kombajnów zbożowych i uważanym za światowego lidera w dziedzinie samobieżnych sieczkarni. W asortymencie znajdują się również traktory, prasy, kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze, przyczepy silosowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe i inny sprzęt żniwny oraz najnowocześniejsze technologie informacyjne dla rolnictwa.

Zatrudnia około 11 500 pracowników na całym świecie i osiągnął obroty w wysokości około 3,9 miliarda euro w roku obrotowym 2019. Około 78,5 procenta sprzedaży generowane jest poza granicami Niemiec.

nieuweoogst.nl/fot.Pixabay/Twitter