PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Technologie rolnicze / Ciągnik na wodór – pierwszy egzemplarz sprzedany w Holandii

Ciągnik na wodór – pierwszy egzemplarz sprzedany w Holandii

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-04 12:00:04
Ciągnik na wodór

Almere City Farm jest pierwszą firmą w Holandii, która zakupiła ciągnik na wodór. Ciągnik jest sprzedawany przez firmę H2Trac z Arnhem.

Ciągnik na wodór ma wiele zalet dla przedsiębiorców rolnych

EOX-175 to pierwszy elektryczny ciągnik holowniczy ze stosem wodoru jako źródłem energii. EOX-175 ma specjalne funkcje, takie jak zmienna szerokość toru, sterowanie GPS i napęd na cztery koła.

Ciągnik na wodór ma wiele zalet dla przedsiębiorców rolnych, zwłaszcza jeśli źródłem energii jest ten pierwiastek. Bez emisji CO2, bez azotu, znacznie wydajniejszy i mocniejszy układ napędowy z mniejszym zużyciem i rzadszą konserwacją.

EOX-175 został zaprojektowany jako ciągnik z napędem elektrycznym. Jest to własna koncepcja H2Trac, opracowana z siedmioma holenderskimi rolnikami. Podstawowym założeniem jest to, że rolnictwo może być czystsze i lepsze, jeśli szanuje się glebę.

Dzięki zastosowaniu GPS i stałych tras pociągów siła pociągowa jest lepiej rozłożona na podłożu. W ten sposób gleba staje się mniej zagęszczona, a zatem pozostaje zdrowsza. Cztery kierownice sprawiają, że EOX jest wyjątkowo zwrotny. Ciągnik na wodór docelowo będzie mógł także jeździć autonomicznie.

Czytaj też: Spawarka – jak wybrać najlepszy sprzęt na rynku?

Ciągnik na wodór to ekologiczna alternatywa przyszłości

Almere City Farm to duża i nowoczesnaCiagnik na wodor 02 firma biodynamiczna zajmująca się hodowlą krów, uprawą roli i uprawą warzyw. Pastwiska i pola są rozmieszczone w okolicach Almere. Właściciele Tom Saat i Tineke van den Berg zarządzają zieloną przestrzenią w sposób przyjazny dla środowiska i prowadzą zajęcia z zakresu edukacji, opieki i badań nad „wartością ziemi”.

Ciągnik na wodór pasuje dokładnie do planów, jakie mamy dla naszej miejskiej farmy. Chcemy być samowystarczalni. Nasza firma jest firmą recyklingową. Tak czystą i ekologiczną jak to tylko możliwe. Poważnym błędem systemu jest zużycie oleju napędowego. Wodór był na naszej liście życzeń od lat, ale nikt nie był w stanie tego zrealizować. Dlatego cieszymy się, że jako pierwsi w Holandii dysponujemy tym innowacyjnym ciągnikiem wodorowym

– powiedział miejski farmer Tom Saat

nieuweoogst.nl/fot.Facebook/Twitter