PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Kombajny / Tragiczny wypadek w Łysakowie! Motocyklista uderzył w kombajn!

Tragiczny wypadek w Łysakowie! Motocyklista uderzył w kombajn!

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-07-24 13:37:22
Tragiczny wypadek

Tragiczny wypadek z udziałem maszyny rolniczej. 45-letni mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i wjechał wprost pod kombajn. Niestety mimo udzielonej pomocy, motocyklista zmarł. Świadkiem zdarzenia był jego nastoletni syn, który jechał za nim jednośladem.

Tragiczny wypadek w Łysakowie

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę po godzinie 18 w Łysakowie. Tragiczny wypadek miał miejsce na wąskiej, gminnej drodze, która na krótkim odcinku prowadzi przez las. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni mężczyzna kierując motocyklem, na zakręcie drogi widząc jadący z przeciwka pojazd rolniczy zaczął hamować. Niestety stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w kombajn.

Mężczyzna mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Tragiczny wypadek widział jego nastoletni syn, który jechał za nim. Na miejscu wypadku pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza policji pod nadzorem prokuratora. Kierujący kombajnem był trzeźwy. Policyjne postępowanie wyjaśnić ma dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Chemikalia w lesie! Przerażające odkrycie olsztyńskich leśniczych!

Tragiczny wypadek z udziałem balociarki

To nie jedyny tragiczny wypadek, Tragiczny wypadek do którego doszło z udziałem maszyny rolniczej. Nieco ponad tydzień temu doszło do wypadku podczas prac polowych nieopodal Kościana w województwie wielkopolskim we wsi Machcin. Uszkodzona Balociarka doprowadziła do śmierci rolnika.

Około godziny 13:00 dostaliśmy powiadomienie o wypadku. 46-letni rolnik prowadził prace polowe na swoim polu. Prawdopodobnie doszło do awarii tzw. balociarki i mężczyzna próbował sam usunąć usterkę. Podczas naprawy usterki przez rolnika balociarka była wciąż podłączona. Wtedy doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku. Na miejscu pracował prokurator i trwają czynności ustalające dokładnie przyczyny. 46-letni mężczyzna zginął na miejscu

– informuje w rozmowie z portalem koscian.naszemiasto.pl Radosław Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Kościanie.

Ten tragiczny wypadek w Machcinie nie jest niestety pierwszym, w tym miesiącu z udziałem balociarki. Tragicznie zmarły 46-letni mężczyzna miał mniej szczęścia niż 43-letni mężczyzna, który we wsi Starokrzepice stracił rękę. Wypadek miał miejsce podczas prac polowych przy prasowaniu siana. Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce wypadku skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i wstępnie ustalili, że 43-letni mieszkaniec gminy Krzepice, stracił rękę podczas usuwania usterki w maszynie rolniczej.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło podczas prac w polu w sporym oddaleniu od zabudowań. 43-latek pomagał sąsiadowi. Kiedy chciał wymienić zerwany sznurek, maszyna wciągnęła mu rękę, urywając ją powyżej łokcia. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał mężczyznę wraz z urwaną ręką do jednego ze szpitali w Częstochowie. Na miejscu wciąż trwają czynności. Będziemy ustalać przyczyny tego wypadku.

– tłumaczy Joanna Wiącek-Głowacz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

policja.gov.pl/fot.hej.mielec.pl/fot.facebook,Uwaga Policja Mielec (Okolice)


Kombajn New Holland – nowy wymiar żniw dzięki generacji CR

Autor: Emilia Gromczak 2021-08-22 14:24:01

Kombajn, sieczkarnia – wejdź w nowy sezon z przytupem

Autor: Monika Faber 2021-06-02 08:00:09

Kombajny John Deere serii T i S pod lupą

Autor: Monika Faber 2021-04-17 05:09:17

BULT SMOGOWICZE