PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Kombajny / Kombajn – kolejny śmiertelny wypadek z jego udziałem w Koźminie

Kombajn – kolejny śmiertelny wypadek z jego udziałem w Koźminie

Autor: Oliwia Rudzińska 2020-07-27 08:40:46
kombajn

Kombajn był uczestnikiem piątkowego wypadku, do jakiego doszło w Koźminie, w powiecie tureckim. To kolejny już wypadek z udziałem maszyny rolniczej i motocyklu w ostatnim czasie. Dlaczego taka sytuacja znów miała miejsce? Czy to czarna seria wypadków z maszynami rolniczymi w tle?

Kombajn zbożowy uczestnikiem wypadku, nie żyje motocyklista

Według ustaleń lokalnej policji, do wypadku doszło prawdopodobnie z winy motocyklisty. 55-letni kierujący tym pojazdem wjechał pod kombajn zbożowy. Nie wiadomo dotychczas, co spowodowało ten wypadek – czy brawura kierowcy jednośladu, czy może nieuwaga lub nadmierna prędkość. Niestety w wyniku wypadku śmierć poniósł kierujący jednośladem.

czytaj także: Quady to poważny problem w polskich lasach czy niegroźna zabawa?

Kombajn i motocykl kolejnym uczestnikiem wypadku drogowego

kombajn motocyklKombajn i motocykl w powiecie tureckim to nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie w tym regionie. Dosłownie kilka dni wcześniej, bo w połowie lipca doszło do innego wypadku z udziałem maszyny rolniczej i motocyklu. W tym wypadku nie chodziło jednak o kombajn, ale o ciągnik z przyczepą. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych, jednak zastępy miejscowej straży pożarnej długo musiały gasić pożar i walczyć ze skutkami tego zdarzenia.

Kombajn – czarna seria wypadków z jego udziałem?

To nie jedyne przypadki z ostatniego czasu. Kombajn i motocykl były uczestnikami wypadku także na Podkarpaciu. W minioną środę motocyklista stracił tam panowanie nad pojazdem i uderzył w maszynę rolniczą. Spawa jest tym bardziej tragiczna i przykra, że śmierć kierowcy widział na własne oczy jego nastoletni syn, który również poruszał się motocyklem i jechał za ojcem. Policja potwierdziła, że kombajn nie był bezpośrednią przyczyna wypadku, a jego kierowca był trzeźwy. Powodem wypadku mogły być trudne warunki na drodze – miał on miejsce na wąskiej drodze, a kierowcy już wcześniej skarżyli się na to, że jest niebezpieczna.

Czy warunki drogowe mogły być także powodem poprzednich wypadków, do których doszło w innej części Polski? Ciężko jednoznacznie potwierdzić bez przeprowadzenia wnikliwego śledztwa przez policję i prokuraturę, pozostaje więc czekać na ich oficjalne stanowisko i ustalenia. Kierując kombajnem, musimy jednak pamiętać o tym, aby zachować szczególną ostrożność i mieć na uwadze, że wielu uczestników ruchu nie ma szans w starciu z tak dużą maszyną, co dobitnie pokazują zderzenia z motocyklami. Dbajmy więc zarówno o siebie, jak i innych uczestników ruchu!

faktykaliskie.pl/ fot. JRG Nr 2 w Koninie.


Kombajn New Holland – nowy wymiar żniw dzięki generacji CR

Autor: Emilia Gromczak 2021-08-22 14:24:01

Kombajn, sieczkarnia – wejdź w nowy sezon z przytupem

Autor: Monika Faber 2021-06-02 08:00:09

Kombajny John Deere serii T i S pod lupą

Autor: Monika Faber 2021-04-17 05:09:17

BULT SMOGOWICZE