PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Ciągniki / Rejestracje ciągników i przyczep w październiku

Rejestracje ciągników i przyczep w październiku

Autor: Emilia Gromczak 2021-11-17 18:18:27
Rejestracje ciągników i przyczep

Rejestracje ciągników i przyczep zdarzają się coraz cżęściej. Jak podaje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w październiku również mieliśmy do czynienia ze wzrostem. 

W październiku br. zarejestrowano 1188 szt. nowych ciągników oraz 607 szt. nowych przyczep rolniczych. W sumie od początku roku zarejestrowano 11 383 szt. nowych ciągników. W porównaniu do 2020 r., jest to wzrost o 36,9 %. 

Rejestracje ciągników i przyczepRejestracje ciągników i przyczep październik

Rośnie zarówno liczba rejestracji ciągników, jak i przyczep. W październiku br. zarejestrowano 1188 szt. nowych ciągników. To więcej o 86 szt. niż przed miesiącem i to kolejny miesiąc kiedy ilość rejestracji przekracza tysiąc sztuk. W sumie od początku roku zarejestrowano 11 383 szt. nowych ciągników. To o 3067 szt. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wzrost w stosunku do zeszłego roku to 36,9 %. Jeśli chodzi o przyczepy, to w październiku zarejestrowano 607 szt. nowych przyczep. Od początku roku do końca października, jak podaje PIGMiUR zarejestrowano w Polsce 7427 szt. Jest to 1656 szt. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem, co oznacza to wzrost o 28,7%. Rejestracje ciągników i przyczep mogą być jeszcze bardziej zadawalające w kolejnych miesiącach.

Dla porównania w sezonie wakacyjnym mieliśmy jeszcze większą ilość rejestracji. W lipcu br. zarejestrowano 1407 szt. nowych ciągników. Było to tylko o 2 szt. mniej niż w marcu, w którym dotychczas odnotowano najwięcej rejestracji. 

Czytaj także: Ciągniki rolnicze w październiku sprzedawały się świetnie

pigmiur.pl/fot.pixabay.com