PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Ciągniki / Produkcja maszyn żniwnych i ciągników – CLAAS wznawia produkcję

Produkcja maszyn żniwnych i ciągników – CLAAS wznawia produkcję

Autor: Maciej Pawłowski 2020-04-23 10:00:00
Produkcja maszyn

Produkcja maszyn żniwnych i ciągników przez pewien czas stanęła w miejscu. Powodem była trwająca pandemia koronawirusa. Firma CLAAS wznowiła już pracę.

Produkcja maszyn wznowiona

W poniedziałek pracownicy niemieckiej firmy CLAAS ponownie wrócili do pracy. Seryjna produkcja maszyn żniwnych i ciągników ruszyła już w zakładach w Harsewinkel (Niemcy), Le Mans (Francja) i Törökszentmiklós (Węgry). Niebawem wznowiona zostanie także produkcja pras we francuskim Metz. Firmie udało się wdrożyć odpowiednie procedury, dzięki którym określono plan ochrony zdrowia pracowników oraz niezbędnych środków zapobiegawczych. Niemiecki producent już wcześniej skontaktował się ze wszystkimi dostawcami. Przygotowano się również, zwiększając zapasy magazynowe. Nic nie stało więc na przeszkodzie do wznowienia produkcji.

Produkcja maszyn była wstrzymana przez pandemięprodukcja maszyn claas

Podobnie jak w całej Europie, o wstrzymaniu produkcji zadecydowały środki ostrożności związane z koronawirusem. Rozprzestrzenienie się pandemii wprowadziło ograniczenia w całym łańcuchu dostaw. Z tego powodu w połowie marca CLAAS wstrzymał pracę w swoich fabrykach. Mimo wszystko starano się wdrożyć plan, który pozwoliłby na ponowne wznowienie prac. Finalnie udało się wypracować odpowiednie procedury, które nie będą narażały zdrowia pracowników w dobie pandemii, a produkcja maszyn mogła ponownie ruszyć.

Obecnie myślimy głównie o tych pracownikach i krajach, które były i nadal są szczególnie dotknięte przez pandemię. Dlatego cieszymy się, że możemy wysłać promyk nadziei, uruchamiając ponownie produkcję seryjną w naszych czterech dużych zakładach produkcyjnych

– wyjaśnił Thomas Böck, Prezes Zarządu CLAAS.

Produkcja maszyn na świecie – sytuacja jest zróżnicowana

Mimo wszystko produkcja maszyn na świecie w dalszym ciągu jest zróżnicowana. Nie każdy region świata potrafi sobie poradzić z pracą podczas pandemii. Jak poinformował zarząd CLAAS, na chwilę obecną Produkcja w zakładzie w Gaomi (Chiny) w dużej mierze powraca do normy już od kilku tygodni, natomiast na zakłady w Omaha (USA), Krasnodarze (Rosja) oraz w Paderborn, Dissen i Bad Saulgau (wszystkie w Niemczech) pandemia miała wpływ jedynie tymczasowo lub w niektórych przypadkach wcale. Nieco inaczej wygląda sytuacja w indyjskiej miejscowości Chandigarh, gdzie na skutek decyzji politycznych produkcja została wstrzymana.

Czytaj także: Rynek maszyn rolniczych ma problemy! Czy rząd pomoże?

claas.pl/pixabay.com