PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Technika / Ciągniki / John Deere zwycięzcą prestiżowej nagrody w świecie rolniczych innowacji

John Deere zwycięzcą prestiżowej nagrody w świecie rolniczych innowacji

Autor: Michał Rybka 2021-11-26 08:45:44
John Deere

John Deere zdobył CES® 2022 Innovation Awards Best of Innovation w kategoriach "Robotics" i "Vehicle Intelligence & Transportation".

John Deere po raz trzeci otrzymał nagrodę od stowarzyszenia Consumer Technology Association (CTA). Stowarzyszenie nagradza wyróżniający się design i inżynierię produktów technologii użytkowej. Stowarzyszenie ogłosiło wynik przed rozpoczęciem CES 2022, najbardziej wpływowego wydarzenia świata technologii, które odbędzie się w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas w Nevadzie, a także online.

Firma wykorzystuje technologię See & Spray do m.in. odróżniania roślin od chwastów

John Deere został wyróżniony nagrodą Innovation Award w dwóch kategoriach za technologię See & Spray.

See & Spray to zaawansowane technologicznie rozwiązanie robotyki branży rolniczej. Wpływa na rozpoznawanie obrazów przez maszynę rolniczą i uczenie się wykrywania różnicy pomiędzy roślinami a chwastami, a także na precyzyjną aplikację środków chwastobójczych. Technologia zarządzania rozpoznawaniem roślin gwarantuje zysk rolnikowi oraz środowisku naturalnemu.

„Możliwości technologiczne w rolnictwie inspirują nas do rozwijania nowatorskich smart-urządzeń, systemów i rozwiązań. Pozwolą zająć się każdą rośliną z osobna. Jednocześnie możemy wspierać naszych klientów. John Deere stoi na czele innowacji. Dzięki technologii takiej jak See & Spray pomagamy naszym klientom w maksymalizacji zrównoważonego rozwoju. Wspieramy rentowność, produktywność i widoczności, aby mogli skupić się na wytworzeniu pożywienia dla wciąż rosnącej, globalnej ludzkiej populacji” – powiedział Jahmy Hindman, Chief Technology Officer w John Deere.johndeere2 26.11.21

See & Spray wykorzystuje uczenie maszynowe (deep learning), kamery i robotykę, aby odróżnić rośliny od chwastów. Przyszłość tej technologii to klucz do indywidualnego traktowania każdej rośliny i zapewniania jej dokładnie tego, czego w danym momencie potrzebuje. To sprawia, że wykorzystanie środków ochrony roślin jest bardziej wydajne, pozwala też chronić ziemię i rośliny i otrzymywać zdrowsze uprawy.

John Deere wygrał również w kategorii “Robotyka”

Kategoria Robotics dotyczy maszyn programowalnych lub o innej formie inteligencji, zdolnych do wykonywania konkretnych zadań lub odtwarzania ludzkiego ruchu i sposobu interakcji.

Z kolei kategoria Vehicle Intelligence & Transportation wyróżnia produkty motoryzacyjne i transportowe. Wyróżnia również usługi, które integrują technologię prowadzenia maszyn. Produkty są oceniane przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą projektanci, inżynierowie i przedstawiciele mediów zajmujących się technologią. Produkty są oceniane za inżynierię, funkcjonalność, estetykę i design, a także za to, co czyni je unikatowymi i innowacyjnymi. Produkty z najwyższą punktacją otrzymują tytuł „Best of Innovation”.

Nagrody CES Innovation Awards są wręczane na podstawie oceny materiałów opisowych dostarczonych sędziom jury. CTA nie weryfikowało trafności któregokolwiek zgłoszenia. CTA nie weryfikowało założeń dotyczących produktów i nie testowało maszyn, którym została wręczona nagroda.

John Deere rewolucjonizuje rolnictwo

Deere & Company (www.Deere.pl) to światowy lider dostarczający zaawansowane produkty, technologię i usługi dla klientów, których działalność rewolucjonizuje rolnictwo i budownictwo – tych, którzy uprawiają i zbierają plony, przekształcają i wzbogacają ziemię, by sprostać wciąż zwiększającej się, globalnej potrzebie dostępu do żywności, paliwa, schronienia i infrastruktury.

Czytaj też: John Deere zaprezentował nowości i podsumował sezon

newseria.pl/ fot. pixabay.com